Gala VII Konkursu na esej

6 czerwca 2019 w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyła się Gala Finałowa VII Konkursu na esej o tolerancji i dialogu. Uroczystość wpisuje się w ramy corocznych kulturowych spotkań, poświęconych upamiętnieniu przedwojennej społeczności żydowskiej w Nowym Dworze.

Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie,

miło nam poinformować, że Marszałek Województwa Mazowieckiego p.Adam Struzik zdecydował się objąć honorowym patronatem Konkurs na esej o tolerancji i dialogu. W związku z tym organizatorzy Konkursu wprowadzili kilka zmian do Regulaminu. Jednocześnie informujemy, że przedłużono termin nadsyłania prac do 20 maja 2019.

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w Konkursie.

Organizator Konkursu na esej o tolerancji i dialogu

Regulamin Konkursu na esej o tolerancji i dialogu - edycja VII

Plakat 2019

"Tolerancja w Polsce
z perspektywy 100-lecia odzyskania Niepodległości"

VI polsko-izraelskie spotkanie młodzieży

W środę, 6 marca odbyło się VI już polsko-izraelskie spotkanie młodzieży . Tym razem Nowy Dwór odwiedziła 112-osobowa delegacja uczniów z sieci szkół ANCORI wraz z nauczycielami i przewodnikami. Po raz drugi gościła nas Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II.

Nowy Dwór - miasto wielokulturowe

Tradycyjnie uczniowie klas I Technikum w różnej formie poznają wielokulturową przeszłość Nowego Dworu. Wspólnie z p.Marią Możdżyńską, pasjonatką nowodworskich dziejów, odbywają wycieczki śladami przedwojennego życia społeczności różnych kultur: katolików, protestantów i żydów. Znakomitym wzbogaceniem wiedzy o ciekawej przeszłości naszego miasta są lekcje historyczno-kulturowe z udziałem świadków lub znawców historii.

Współpracują z nami