uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
do wzięcia udziału w VI edycji

"Konkursu na esej o tolerancji i dialogu".

Patronat honorowy sprawują:

Nowy Dwor Jewish Memorial
Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Patron medialny :

Tygodnk Nowodworski

Szczegółowe informacje określono w Regulaminie Konkursu przesłanym do szkół:

• esej2017

Laureaci V Konkursu na esej

16 czerwca 2016 w sali konferencyjnej NOSiR-u odbyła się Gala Finału "V Konkursu na esej o tolerancji i dialogu", organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 we współpracy z Wydziałem Promocji Urzędu Miejskiego. Jak co roku w uroczystości wzięli udział: pomysłodawca Konkursu p.Ze'ev Shaked, reprezentujący fundację Nowy Dwor Jewish Memorial - fundatora nagród finansowych, p.Jacek Kowalski - burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski, radni Rady Miejskiej, potomkowie przedwojennej nowodworskiej społeczności żydowskiej, p.Roman Kaczorowski - honorowy obywatel Nowego Dworu, płk Alfred Kabata - prezes ZOR-u RP, dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice, młodzież, przedstawiciele mediów lokalnych. W tym roku na gali finałowej Konkursu był obecny jeden z fundatorów nagród finansowych - p.John C. Kerr z małżonką.
KONKURS NA ESEJ O TOLERANCJI I DIALOGU - INFO

Spotkanie młodzieży 2015

13 listopada w hali NOSiR-u odbyło się trzecie polsko-izraelskie spotkanie młodzieży. Tym razem do Nowego Dworu przybyła grupa około 100 uczniów i nauczycieli z Liceum Darca Menachem Begin w Gederze w Izraelu; to druga delegacja z tej szkoły (pierwsza - w 2012 roku). Młodzi Izraelczycy przyjechali odwiedzić ojczyznę swoich przodków, a także poznać współczesną Polskę. Pobyt w Nowym Dworze był jednym z punktów programu wizyty w naszym kraju . W tej niecodziennej lekcji międzykulturowego dialogu wzięli również udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Nowego Dworu ( PG1, PG2, PG3, PG4, ZSZ nr 1, klasa 2e z LO im. Wojska Polskiego, ZS nr2), nauczyciele języka angielskiego oraz zaproszeni goście. Po raz pierwszy w polsko-izraelskim spotkaniu młodzieży uczestniczyła delegacja z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku z p. dyrektor B.Leszczyńską. Miłą niespodzianką dla młodych Izraelczyków było pojawienie się w hali NOSiR-u pań dyrektorek z Liceum w Gederze, które przyleciały specjalnie na to spotkanie.