V polsko-izraelskie spotkanie młodzieży

Izraelczycy polubili Nowy Dwór :)
Nie tak dawno - 7 września - gościliśmy uczniów i nauczycieli z Ashdod, a kilka dni temu, 9 października, odbyło się kolejne - V polsko-izraelskie spotkanie. Nasze miasto odwiedziła 250-osobowa delegacja z "Experimental Education Campus DROR". Jest to największa w Izraelu szkoła. Znajduje się w obszarze Rady Regionalnej "Lev Hasharon". Uczniowie tej placówki mieszkają w 18 wioskach i małych miastach.

Spotkanie młodzieży 2017

W ubiegłym tygodniu, 7 września 2017, w hali sportowej w Zespole Szkół nr 1 na Osiedlu Młodych odbyło się IV polsko-izraelskie spotkanie młodzieży. Tym razem do Nowego Dworu przybyła delegacja z liceum w Ashdod w Izraelu. Poprzednio 3 razy gościliśmy młodzież ze szkół w Gederze. Jak zawsze w spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z nowodworskich placówek : PG1, PG2, PG3, PG4, ZS2, LO, ZSZ1, a także - po raz drugi - PZSP w Serocku. Inicjatorem wizyt Izraelczyków w Nowym Dworze jest p.Tsvika Placiński, którego rodzina mieszkała w naszym mieście od XVIII wieku do czasów II wojny. Organizatorami tego kulturowego projektu są Urząd Miejski i Zespół Szkół nr 2.

Laureaci VI Konkursu.Gratulacje!

7 czerwca 2017 w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyła się Gala Finałowa VI Konkursu na esej o tolerancji i dialogu. Organizatorem Konkursu jest Zespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim. Patronat honorowy nad Konkursem sprawują: John Kerr i Ingrid Lee z Nowy Dwor Jewish Memorial Foundation - fundatorzy nagród finansowych - oraz Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki.