Nowy Dwór przed II wojną - rynek

Decyzją Zgromadzenia Ogólnego ONZ z dnia 1XI 2005 roku ustanowiono Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Datę obchodów wyznaczono na 27 stycznia – rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 roku przez Armię Czerwoną.
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły (klasa 2c i maturzyści) pod opieką anglistki p.Eweliny Wasiak oraz uczniowie z Izraela wzięli udział w niecodziennej lekcji, której celem była refleksja nad Holocaustem. W związku z sytuacją epidemiczną spotkanie odbyło się online. Organizatorem webinaru był Gilboa Cohen, nauczyciel historii  i wicedyrektor z jednej ze szkół średnich w Holonie w Izraelu.

VII spotkanie młodzieży

W środę, 20 listopada odbyło się VII polsko-izraelskie spotkanie młodzieży . Tym razem Nowy Dwór odwiedziła 90 - osobowa delegacja uczniów ze szkoły MAKIF GIMEL z Ashdod wraz z nauczycielami i przewodnikami. Po raz trzeci gościła nas Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II. Inicjatorem wizyt Izraelczyków w Nowym Dworze jest p.Tsvika Placiński, którego rodzina wywodzi się z naszego miasta. Organizatorami polsko-izraelskich spotkań młodzieży są Urząd Miejski i Zespół Szkół nr 2.

Gala VII Konkursu na esej

6 czerwca 2019 w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyła się Gala Finałowa VII Konkursu na esej o tolerancji i dialogu. Uroczystość wpisuje się w ramy corocznych kulturowych spotkań, poświęconych upamiętnieniu przedwojennej społeczności żydowskiej w Nowym Dworze.

Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie,

miło nam poinformować, że Marszałek Województwa Mazowieckiego p.Adam Struzik zdecydował się objąć honorowym patronatem Konkurs na esej o tolerancji i dialogu. W związku z tym organizatorzy Konkursu wprowadzili kilka zmian do Regulaminu. Jednocześnie informujemy, że przedłużono termin nadsyłania prac do 20 maja 2019.

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w Konkursie.

Organizator Konkursu na esej o tolerancji i dialogu

Regulamin Konkursu na esej o tolerancji i dialogu - edycja VII

Plakat 2019

"Tolerancja w Polsce