79 lat temu 19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w Getcie Warszawskim. W rocznicę tego wydarzenia Muzeum POLIN od 20 lat organizuje akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile". W tym roku w Warszawie zostanie rozdanych 368 tysięcy symbolicznych żonkili - tylu Żydów mieszkało tu przed wojną, tworząc polską historię. Nasza szkoła dołącza do tej akcji.

79rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

"Łączy nas Pamięć"

27 stycznia obchodzony jest  Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu / International Day of Commemoration in Memory of the Victims of the Holocaust.

Auschwitz - niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i ośrodek zagłady - stał się międzynarodowym symbolem. Rocznicę jego wyzwolenia, 27 stycznia, Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Nowy Dwór przed II wojną - rynek

Decyzją Zgromadzenia Ogólnego ONZ z dnia 1XI 2005 roku ustanowiono Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Datę obchodów wyznaczono na 27 stycznia – rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 roku przez Armię Czerwoną.
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły (klasa 2c i maturzyści) pod opieką anglistki p.Eweliny Wasiak oraz uczniowie z Izraela wzięli udział w niecodziennej lekcji, której celem była refleksja nad Holocaustem. W związku z sytuacją epidemiczną spotkanie odbyło się online. Organizatorem webinaru był Gilboa Cohen, nauczyciel historii  i wicedyrektor z jednej ze szkół średnich w Holonie w Izraelu.