Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie,

miło nam poinformować, że Marszałek Województwa Mazowieckiego p.Adam Struzik zdecydował się objąć honorowym patronatem Konkurs na esej o tolerancji i dialogu. W związku z tym organizatorzy Konkursu wprowadzili kilka zmian do Regulaminu. Jednocześnie informujemy, że przedłużono termin nadsyłania prac do 20 maja 2019.

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w Konkursie.

Organizator Konkursu na esej o tolerancji i dialogu

Regulamin Konkursu na esej o tolerancji i dialogu - edycja VII

Plakat 2019

"Tolerancja w Polsce
z perspektywy 100-lecia odzyskania Niepodległości"

VI polsko-izraelskie spotkanie młodzieży

W środę, 6 marca odbyło się VI już polsko-izraelskie spotkanie młodzieży . Tym razem Nowy Dwór odwiedziła 112-osobowa delegacja uczniów z sieci szkół ANCORI wraz z nauczycielami i przewodnikami. Po raz drugi gościła nas Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II.

V polsko-izraelskie spotkanie młodzieży

Izraelczycy polubili Nowy Dwór :)
Nie tak dawno - 7 września - gościliśmy uczniów i nauczycieli z Ashdod, a kilka dni temu, 9 października, odbyło się kolejne - V polsko-izraelskie spotkanie. Nasze miasto odwiedziła 250-osobowa delegacja z "Experimental Education Campus DROR". Jest to największa w Izraelu szkoła. Znajduje się w obszarze Rady Regionalnej "Lev Hasharon". Uczniowie tej placówki mieszkają w 18 wioskach i małych miastach.

Spotkanie młodzieży 2017

W ubiegłym tygodniu, 7 września 2017, w hali sportowej w Zespole Szkół nr 1 na Osiedlu Młodych odbyło się IV polsko-izraelskie spotkanie młodzieży. Tym razem do Nowego Dworu przybyła delegacja z liceum w Ashdod w Izraelu. Poprzednio 3 razy gościliśmy młodzież ze szkół w Gederze. Jak zawsze w spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z nowodworskich placówek : PG1, PG2, PG3, PG4, ZS2, LO, ZSZ1, a także - po raz drugi - PZSP w Serocku. Inicjatorem wizyt Izraelczyków w Nowym Dworze jest p.Tsvika Placiński, którego rodzina mieszkała w naszym mieście od XVIII wieku do czasów II wojny. Organizatorami tego kulturowego projektu są Urząd Miejski i Zespół Szkół nr 2.

Współpracują z nami