Zespół Szkół Nr 2

W Nowym Dworze Mazowieckim

Godło Polski
Powsin

W środę 31 maja 2023r. klasy 1a i 1c z wychowawczyniami oraz panią pedagog uczestniczyły w wycieczce do Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie. Spacer po tym niezwykle urokliwym miejscu odbywał się pod opieką przewodników, którzy zaprosili młodzież na niezwykłą lekcję biologii, botaniki oraz ekologii. Prezentując przepiękną roślinność, stworzyli idealne warunki do bliskiego i bezpośredniego kontaktu z otaczającą przyrodą, uwrażliwiając na jej piękno, a także na potrzebę ochrony środowiska.

Wycieczka w Bieszczady

Zachęcamy do udziału w szkolnej wycieczce w Bieszczady.

 

Szczegółowe informacje: organizatorka p. R.Jastrzębska

Nowodworskie Muzeum

Dziś, 16 maja 2023, klasa 2c Technikum odwiedziła Muzeum Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki, mieszczące się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ulicy Paderewskiego 22. Nie było to jednak tradycyjne zwiedzanie, muzeum nie jest jeszcze udostępnione zwiedzającym. Uczniowie - technicy informatycy - testowali multimedialne elementy ekspozycji. Niektórzy wyjątkowo kreatywnie zgłaszali swoje opinie i propozycje.

1c T w Twierdzy Modlin

26 kwietnia klasa I c wybrała się pod opieką wychowawczyni  p.M.Trębacz i p. przewodnik M.Możdżyńskiej na "podbój" Twierdzy Modlińskiej. Chociaż wiało i było zimno, męska grupa spotkała się z Baśką Murmańską, zdobyła Wieżę Czerwoną, przecisnęła przez Bramę Północy, zajrzała do ponurych kazamat i na zakończenie zawitała w Prochowni 197. Panowie nie oparli się możliwości ujęcia we własne ręce broni palnej. Jak na informatyków przystało, duża grupa obległa gry interaktywne w Muzeum.Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin.

Uroczystość 12 maja

12 maja przedstawiciele władz Nowego Dworu, ZOR RP i nowodworskich szkół spotkali się tradycyjnie przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego. Przypomnieniem zasług Naczelnika dla odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła się krótka uroczystość upamiętniająca 88. rocznicę jego śmierci.

Kazimierz Wojniakowski, Uchwalenie Konstytucji 3 Maja

♦ Władza przyznana narodowi
♦ Trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą
♦ Polityczne zrównanie mieszczan i szlachty
♦ Chłopi pod ochroną państwa
♦ Zniesienie liberum veto
♦ Katolicyzm religią panującą, jednocześnie zapewnienie swobody wyznania

To najważniejsze postanowienia Konstytucji 3 maja. Już jutro obchodzić będziemy Święto ustanowione w rocznicę uchwalenia Konstytucji z roku 1791. Konstytucja 3 maja zachowała to, co najlepsze z tradycji Rzeczpospolitej Obojga Narodów, a jednocześnie reformowała to, co było najsłabsze.

Ukończenie Technikum 2023

28 kwietnia absolwenci klas maturalnych odebrali świadectwa ukończenia Technikum. W uroczystości wzięli udział : p.Jacek Kowalski - Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki, p. Grażyna Brzozowska - Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej, p. Wioletta Bakun - Przewodnicząca Rady Rodziców Technikum w Zespole Szkół nr 2, ppłk w st. spocz. Janusz Zajączkowski - Członek ZG Związku Oficerów Rezerwy RP , p. Wiesława Karczmarczyk - zastępca nowodworskiego koła Związku Oficerów Rezerwy RP , rodzice uczniów, dyrekcja Zespołu Szkół nr 2, grono pedagogiczne oraz abiturienci.

Współpracują z nami

Dziękujemy za odwiedziny.

ul. Długa 10

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

22 775 25 43

22 775 25 15


Napisz do nas

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input


To pole jest wymagane.

Copyright © 2014 Zespół Szkół nr 2. All Rights Reserved.
Polityka prywatności
tworzenie stron www Artixen.net