Zapraszamy do "Tanga"

11 marca 2024 roku daliśmy się porwać do tańca...
Zgodnie z oczekiwaniami reżysera spektaklu Piotra Cyrwusa uczniowie klasy 5c z przyjemnością uczestniczyli w przygodzie zwanej „teatrem”. „Tango” S.Mrożka  to sztuka o wymowie uniwersalnej, stawiająca wiele pytań, dająca duże możliwość interpretacyjne.

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 202

1 marca 2024 r., w Nowodworskim Ośrodku Kultury Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował dla młodzieży prelekcję o Żołnierzach Wyklętych.

W tej niecodziennej lekcji historii dla młodzieży z nowodworskich szkół  udział wzięli również uczniowie naszego Technikum z klas 1b, 3b i 4c pod opieką p.K.Kacprzak, p.N.Bętkowskiej-Lechoszest, p.M.Możdżyńskiej i p.R.Jastrzębskiej.

" VAN GOGH & Friends – The Immersive Experience"

Wystawy multimedialne to znakomity sposób popularyzacji ciekawych zjawisk kultury. Impresjonizm z pewnością jest jednym z nich. 1 marca kolejni uczniowie naszej szkoły - tym razem z klas 2a i 2c - przenieśli się na ponad godzinę w niezwykły impresjonistyczny świat Van Gogha i jego artystycznych przyjaciół, wykreowany na potrzeby wystawy w Soho Art Center w Warszawie.

Akademickie Inicjatywy

We wtorek 2024.02.22 w ramach Akademickich Spotkań uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim uczestniczyli w wykładzie, którego tematem było:
,,Jak świadomie wybierać przyszłość akademicką?’'

Dzień Przewodnika Turystycznego

21 lutego obchodzony jest  Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji klasy 1b, 2b/t, 4b/t naszego Technikum miały spotkanie z p. R. Jastrzębską i p. M. Możdżyńską, które są przewodnikami turystycznymi. Panie opowiadały o pracy przewodnika terenowego i miejskiego, o warunkach, jakie trzeba spełnić, by być przewodnikiem, plusach i minusach, pasji i satysfakcji z tej pracy.

Turyści w świecie impresjonistów

Dziś klasy turystyczne (1b i 2b/2) wybrały się wraz z nauczycielami przedmiotów turystycznych na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu było obejrzenie multimedialnej wystawy w Soho Art Center " VAN GOGH & Friends – The Immersive Experience", podczas której młodzież miała możliwość zapoznać się z pracą przewodnika muzealnego.

Halowa piłka nożna chłopców

Gratulacje dla srebrnej drużyny!

12 lutego w hali sportowej NOSiR odbyły się powiatowe zawody - halowa piłka nożna chłopców. Nasza reprezentacja zajęła II miejsce. Gratulacje dla zawodników i trenera p.Marcina Ciesielskiego.

27. Studniówka

2 lutego 2024, już po raz dwudziesty siódmy w historii Zespołu Szkół nr 2 , wybrzmiał polonez, rozpoczynający tradycyjny bal studniówkowy. Tegoroczni maturzyści z klas Vc i Vd Technikum z osobami towarzyszącymi, Dyrekcją szkoły, wychowawcami – p.Eweliną Wasiak, p.Michałem Bałdygą, przedstawicielami Grona Pedagogicznego, Pracownikami Szkoły oraz Rodzicami uczniów bawili się w klasycznych wnętrzach Hotelu Windsor, położonego tuż nad Zalewem Zegrzyńskim. Swoją obecnością zaszczycił nas p.Jacek Kowalski - Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki.