XX Giłda Szkół

15 marca 2019 na XX Powiatowej Giełdzie Szkół w nowodworskim LO przedstawiliśmy uczniom klas VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjów ofertę edukacyjną naszej szkoły . Oferta edukacyjna ZS2 zgodna jest z wymaganiami rynku pracy i planami rozwoju regionu. Uczniowie mogą podjąć naukę w LO lub Technikum, wybierając kształcenie w jednym z atrakcyjnych zawodów: technik organizacji turystyki , technik ekonomista, technik informatyk, technik mechatronik.

Powiatowy Urząd Pracy

W dniu 13 marca br. odbyło się spotkanie uczniów klas IV Technikum z panią Emilią Dalkiewicz-Kojło, która jest doradcą zawodowym w Powiatowym Urzędzie Pracy w naszym mieście. Celem warsztatu było zapoznanie uczniów kończących szkołę z pracą urzędu i możliwościami pomocy, jakiej może udzielić urząd osobom poszukującym pracy.

Plakat 2019

"Tolerancja w Polsce

z perspektywy 100-lecia odzyskania Niepodległości

uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, klas III gimnazjum

i szkół ponadgimnazjalnych

do wzięcia udziału

w VII edycji Konkursu na esej o tolerancji i dialogu.

Regulamin VII Konkursu na esej o tolerancji i dialogu

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 8 marca 2019 roku w Zespole Szkół nr 2 odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Dzień wcześniej kandydaci z klas I-III (jedna osoba z każdej klasy) zaprezentowali swój program pracy w samorządzie.

VI polsko-izraelskie spotkanie młodzieży

W środę, 6 marca odbyło się VI już polsko-izraelskie spotkanie młodzieży . Tym razem Nowy Dwór odwiedziła 112-osobowa delegacja uczniów z sieci szkół ANCORI wraz z nauczycielami i przewodnikami. Po raz drugi gościła nas Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II.

Dzień Kobiet 2019

8 marca - jak co roku - świętowaliśmy Dzień Kobiet wspólnie z lokalną społecznością Nowodworzanki. Organizatorem uroczystości jest Zarząd Osiedla nr 5. Młodzież naszej szkoły przygotowuje okolicznościowy program artystyczny.

Nowy Dwór - miasto wielokulturowe

Tradycyjnie uczniowie klas I Technikum w różnej formie poznają wielokulturową przeszłość Nowego Dworu. Wspólnie z p.Marią Możdżyńską, pasjonatką nowodworskich dziejów, odbywają wycieczki śladami przedwojennego życia społeczności różnych kultur: katolików, protestantów i żydów. Znakomitym wzbogaceniem wiedzy o ciekawej przeszłości naszego miasta są lekcje historyczno-kulturowe z udziałem świadków lub znawców historii.

Współpracują z nami