Integracja w Granicy

W dniu 15 października 2024 roku uczniowie klas  1a, 1b i 1c wzięli udział w fascynującej wycieczce integracyjnej do Kampinoskiego Parku Narodowego. Celem wyprawy był Dom Pracy Twórczej "Granica", gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Pogoda dopisała - piękne, jesienne słońce towarzyszyło nam przez cały dzień, pozwalając w pełni podziwiać malownicze widoki kampinoskiego lasu. Złote liście mieniły się w promieniach słońca, tworząc bajkową scenerię dla naszych przygód.

Wrześniowe rocznice 2024

Wieloletnia tradycja naszej szkoły powoduje, iż w ostatnich dniach września spotykamy się, by upamiętnić wrześniowe rocznice 1, 17, 29 września 1939 r. Tegoroczny apel historyczny był nieco inny niż dotychczasowe. Po powitaniu zebranych przez Panią Dyrektor Beatę Janas i krótkim wprowadzeniu zaproszeni goście: ppłk w st. spocz. Jerzy Białoskórski – sekretarz ZG ZOR RP i Henryk Ruszczyk – wiceprezes Okręgu Mazowieckiego,członek ZG ZOR RP , nauczyciele i uczniowie zobaczyli oryginalny niemiecki film propagandowy z 1939 r., pokazujący kapitulację Twierdzy Modlin.

Europejski Dzień Języków 2024

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Jest to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie do wieku. Wydarzenie to ma na celu uświadamiać istotne znaczenie wielojęzyczności w jednoczącej się Europie.

Solidarni z powodzianami

Od kilku dni cała Polska organizuje pomoc dla powodzian z wielu miejscowości na południu kraju. Nasza szkoła również włączyła się do nowodworskiej akcji Miasto Pomaga. Samorząd Uczniowski ZS2 zainicjował zbiórkę pieniędzy na rzecz potrzebujących. Zebrane pieniądze przeznaczyliśmy na zakup m.in. środków higienicznych, worków, rękawic, które przekazaliśmy do punktu zbiórki w Nowym Dworze.

Warsaw Jumping 2024

Dziś uczniowie 5c z wychowawczynią p.Renatą Jastrzębską odwiedzili TOR Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie. W ramach eliminacji konkursów Warsaw Jumping 2024 uczniowie obserwowali zmagania zawodników z całego świata. Zapoznali się również z ofertą wystawienniczą branży związanej z jeździectwem.

Rozpoczęcie roku 2024/2025

Dziś, 2 września, zabrzmiał w naszej szkole pierwszy po wakacjach dzwonek. To znak, że rok szkolny 2024/2025 właśnie się rozpoczął.

Na tradycyjnej uroczystości na dziedzińcu szkoły przedstawiciele samorządu uczniowskiego powitali dyrekcję, nauczycieli, rodziców i uczniów; szczególnie ciepło pierwszoklasistów z 1a, 1b i 1c.