Rocznica Powstania w Getcie Warszawskim

81 lat temu 19 kwietnia 1943 roku wybuchło Powstanie w Getcie Warszawskim, pierwsze miejskie powstanie na terenach Europy okupowanej przez nazistów. Symbolem pamięci o Powstaniu są żonkile.

Dąb Pamięci 2024

14 kwietnia 2024 po raz piętnasty uczestniczyliśmy w szczególnej lekcji historii w naszym mieście. Lekcji patriotyzmu i pamięci o katyńskich oficerach, których losy były związane z nowodworskim Batalionem Elektrotechnicznym. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 od 2009 roku biorą udział w ogólnopolskiej akcji "Katyń...ocalić od zapomnienia" pod honorowym patronatem Prezydenta RP. W ramach tego edukacyjnego projektu młodzież sadzi Dęby Pamięci nie tylko w Polsce, ale i w wielu krajach na świecie. 14 kwietnia Dębem Pamięci został uhonorowany porucznik rezerwy saperów Jerzy Marian Prażmowski, , inżynier elektryk, pracownik w firmie Fiat w Poznaniu, podchorąży rezerwy saperów w Batalionie Elektrotechnicznym w Nowym Dworze, oficer I Kompanii Elektrotechnicznej w Modlinie.

3a/e na GPW

Dnia 8 kwietnia klasa  III a w zawodzie technik ekonomista wraz z nauczycielem Łukaszem Potocznym zwiedzała Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Pielgrzymka maturzystów 2024

Zgodnie z wieloletnią tradycją tegoroczni maturzyści udali się 3 kwietnia na Jasną Górę. Najważniejszym punktem dnia była Msza św. w intencji pomyślnego zdania egzaminów i mądrych wyborów życiowych. Msza odbywała się w Kaplicy Matki Bożej tak, że mieliśmy możliwość znalezienia się bardzo blisko jasnogórskiego obrazu.

XXII Powiatowa Giełda Szkół Ponadpodstawowych

26 marca 2024 na XXII Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych, tym razem organizowanej w hali NOSiR-u, przedstawiliśmy uczniom klas VIII szkół podstawowych i ich Rodzicom ofertę edukacyjną naszej szkoły, a także zaprezentowaliśmy talenty artystyczne Wiktorii i Bartka.
Oferta edukacyjna ZS2 zgodna jest z wymaganiami rynku pracy i planami rozwoju regionu. Uczniowie mogą podjąć naukę w Technikum, wybierając kształcenie w jednym z atrakcyjnych zawodów: technik organizacji turystyki, technik ekonomista, technik informatyk, technik mechatronik.
ZS2 to szkoła, w której uczniowie przygotowują się do matury i do egzaminu z kwalifikacji z zawodowych. Mogą podjąć studia i zdobyć kwalifikacje zawodowe (również na dodatkowych kursach, kończących się uzyskaniem certyfikatu).

Zapraszamy do "Tanga"

11 marca 2024 roku daliśmy się porwać do tańca...
Zgodnie z oczekiwaniami reżysera spektaklu Piotra Cyrwusa uczniowie klasy 5c z przyjemnością uczestniczyli w przygodzie zwanej „teatrem”. „Tango” S.Mrożka  to sztuka o wymowie uniwersalnej, stawiająca wiele pytań, dająca duże możliwość interpretacyjne.