Zespół Szkół Nr 2

W Nowym Dworze Mazowieckim

Godło Polski

79 lat temu 19.kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w Getcie Warszawskim. W rocznicę tego wydarzenia Muzeum POLIN od 20 lat organizuje akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile". W tym roku w Warszawie zostanie rozdanych 368 tysięcy symbolicznych żonkili - tylu Żydów mieszkało tu przed wojną, tworząc polską historię. Nasza szkoła dołącza do tej akcji.

79rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim


Inicjatorem akcji był Marek Edelman. Co dziś powiedziałby ten ostatni przywódca powstania w Getcie, lekarz kardiolog, działacz społeczny ?


"Mówienie o powstaniu w getcie ma tylko jeden sens: przypominanie światu, że ludobójstwo jest zbrodnią przeciwko samej istocie człowieczeństwa i że nie można być bezkarnie obojętnym świadkiem, bo wychodzi się z tego okaleczonym. Dla dobra nas samych nie powinniśmy patrzeć na dzisiejsze zbrodnie w milczeniu, tak jak patrzono przed laty na Holocaust".
(źródło GW)

Współpracują z nami

Dziękujemy za odwiedziny.

ul. Długa 10

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

22 775 25 43

22 775 25 15


Napisz do nas

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input


To pole jest wymagane.

Copyright © 2014 Zespół Szkół nr 2. All Rights Reserved.
Polityka prywatności
tworzenie stron www Artixen.net