" Katyń...ocalić od zapomnienia "

Upamiętnienie postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego

12 maja, kolejny już raz, Związek Oficerów Rezerwy RP i władze miasta zorganizowały uroczystość upamiętniającą postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tego dnia przypada rocznica śmierci tego wybitnego polityka, jednego z architektów polskiej niepodległości. W uroczystości wzięła również udział delegacja naszego Technikum: uczniowie 1c i p.Maria Możdżyńska -  nauczycielka historii i popularyzatorka dziejów Nowego Dworu.

Dąb Pamięci 2022

Nowodworskie uroczystości katyńskie, organizowane od 2009 roku, na trwałe wpisały się w patriotyczną tradycję naszego miasta. Przywołują zapomniane, często tragiczne wydarzenia historyczne i mniej znanych bohaterów. Dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 2 kultywowanie pamięci o katyńskich oficerach, których losy były związane z pracą w Batalionie Elektrotechnicznym w Nowym Dworze, to powód do dumy i ważna powinność, by przekazywać nowodworzanom wartości, które budują narodową i lokalną tożsamość.