Zespół Szkół Nr 2

W Nowym Dworze Mazowieckim

Godło Polski

" Katyń...ocalić od zapomnienia "

Wystąpienie dyr.Zespołu Szkół nr 2 Ewy Malasiewicz

Po raz 9. spotkaliśmy się na nowodworskim skwerze im. księcia Stanisława Poniatowskiego, by posadzić Dąb Pamięci, imiennie dedykowany oficerowi katyńskiemu, będący wyrazem hołdu i refleksji. Bohaterem uroczystości, która odbyła się w dniu 23 kwietnia, był major saperów Aleksander Gawina. Jednakże w tym szczególnym dniu nasza pamięć przywołała wszystkie ofiary tzw. mordu katyńskiego, również tych oficerów, którym złożono hołd, sadząc Dęby w Nowym Dworze.

Dąb Pamięci

Ci, co zginą, będą siewcami, którzy samych siebie rzucą w ziemię, jako ziarno przyszłych plonów. Bo nic nie zginie. Z dziś zwyciężonych dla jutrzejszych zwycięzców powstają oręże i tarcze. (E.Orzeszkowa, "Gloria victis")

Już po raz ósmy spotkaliśmy się na skwerze imienia księcia Stanisława Poniatowskiego, by uczcić pamięć oficerów katyńskich.

Upamiętnienie ofiar zbrodni katyńskiej to główny cel projektu edukacyjnego "Katyń… ocalić od zapomnienia", realizowanego od roku 2009 przez Zespół Szkół nr 2 przy ulicy Długiej . W ramach ogólnopolskiej akcji pod honorowym patronatem Prezydenta RP, zapoczątkowanej w 2007 roku przez Stowarzyszenie Parafiada, młodzież sadzi w parkach i na skwerach imiennie dedykowane Dęby Pamięci.

Dziękujemy za odwiedziny.

ul. Długa 10

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

22 775 25 43

22 775 25 15


Napisz do nas

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Copyright © 2014 Zespół Szkół nr 2. All Rights Reserved.
tworzenie stron www Artixen.net