" Katyń...ocalić od zapomnienia "

12.Dąb Pamięci

Od 2009 roku Zespół Szkół nr 2 uczestniczy w ogólnopolskiej akcji "Katyń...ocalić od zapomnienia", w ramach której różne środowiska, przede wszystkim szkoły, upamiętniają w kwietniu katyńskich oficerów. Uczniowie ZS2 zasadzili już na skwerze księcia Stanisława Poniatowskiego 11 Dębów imiennie dedykowanych Katyńczykom, których losy zawodowe były związane z nowodworskim Batalionem Elektrotechnicznym. Co roku - pod opieką p.p. M.Możdżyńskiej i R. Jastrzębskiej - przygotowują okolicznościowy występ artystyczny. Autorem  tegorocznego programu był uczeń klasy IVa Bartosz Napierski.

Dąb Pamięci 2019

Nowodworskie obchody rocznicy mordu katyńskiego mają swoją dramaturgię. Uroczystość rozpoczyna patriotyczna msza w kościele pw. Michała Archanioła. Poczty sztandarowe oraz delegacje reprezentujące liczne instytucje uświetniają to wydarzenie. Tradycyjnie po mszy młodzież z Zespołu Szkół nr 2 przedstawia okolicznościowy program artystyczny (przygotowywany przez p.R.Jastrzębską i p.M.Możdżyńską), po czym następuje przemarsz na Skwer im. księcia Stanisława Poniatowskiego , a tam - zasadzenie Dębu Pamięci, imiennie dedykowanego oficerowi katyńskiemu, którego losy związane były z nowodworskim Batalionem Elektrotechnicznym.

Współpracują z nami