Zespół Szkół Nr 2

W Nowym Dworze Mazowieckim

Godło Polski

19 kwietnia 2009 roku w kościele parafialnym św. Michała Archanioła w Nowym Dworze o godzinie 13 rozpoczęła się uroczysta Msza św. w intencji ofiar „mordu katyńskiego”.

 

Po Mszy Św. uczniowie Zespołu Szkół nr 2 przedstawili krótki program artystyczny. Później wszyscy obecni przeszli z kościoła na skwer im. ks. S. Poniatowskiego. Tu dyrektor szkoły p. Ewa Malasiewicz przedstawiła życiorys Aleksandra Ciechanowskiego a uczniowie posadzili „dąb pamięci.”

 

 

W uroczystości wzięli udział: poseł Anna Sikora, zastępca burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Gereluk, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski, prezes ZG ZOR RP podpułkownik w stanie spoczynku Stanisław Tomaszkiewicz, Grzegorz Hofman - prezes Stowarzyszenia „Rodzina Katyńska” w Warszawie, przedstawiciele dowództwa 2 Mazowieckiej Brygady Saperów i 60 Wieliszewskiego Dywizjonu Rakietowego, rodziny pomordowanych oficerów, kombatanci, harcerze, Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Kampinos”, mieszkańcy miasta, młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

 

W części artystycznej i w uroczystym posadzeniu „dębu pamięci” udział wzięli następujący uczniowie: Marcin Dyzio I b, Aleksandra Grzesiak I b, Tomasz Łuszczyński I b, Patrycja Mroziuk I b, Aneta Szwagulińska I b, Katarzyna Zawidzka I T. Mistrzem ceremonii była pani Renata Jastrzębska.

 

 

Składamy podziękowania pani Teresie Kaszyńskiej, panom Alfredowi Kabacie, Edwardowi Rakowi, księdzu Czesławowi Żyle, pracownikom Archiwum Państwowego Miasta Stołecznego Warszawy oraz pracownikom Urzędu Miasta Nowy Dwór Mazowiecki.

 

Obejrzyj więcej zdjęć z uroczystości

 • katyn1
 • katyn10
 • katyn11
 • katyn12
 • katyn13
 • katyn14
 • katyn15
 • katyn16
 • katyn17
 • katyn18
 • katyn19
 • katyn2
 • katyn20
 • katyn3
 • katyn4
 • katyn5
 • katyn6
 • katyn7
 • katyn8
 • katyn9

Współpracują z nami

Dziękujemy za odwiedziny.

ul. Długa 10

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

22 775 25 43

22 775 25 15


Napisz do nas

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input


To pole jest wymagane.

Copyright © 2014 Zespół Szkół nr 2. All Rights Reserved.
Polityka prywatności
tworzenie stron www Artixen.net