porozumienie o współpracy

11 grudnia 2013 w Zespole Szkół nr 2 odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy między Związkiem Oficerów Rezerwy RP i Zespołem Szkół nr 2. W uroczystości uczestniczyli : płk rez. Alfred Kabata - Prezes Zarządu Głównego ZOR RP, mjr rez. Jerzy Białoskórski - sekretarz Zarządu Głównego ZOR RP, członkowie Zarządu Głównego ZOR RP : mjr rez. Lech Tomasiak i st. chor. sztabowy w st. spocz. Bolesław Morawski, Paweł Kabata - administrator strony internetowej ZOR RP, dyrekcja Zespołu Szkół nr 2, grono pedagogiczne oraz uczniowie.

Podpisanie porozumienia o współpracy poprzedziły wystąpienia dyrektor Ewy Malasiewicz i płk. rez. Alfreda Kabaty. Dyrektor ZS2, odwołując się do koncepcji pracy szkoły, podkreśliła wagę kultywowania tradycji i kształtowania postaw patriotycznych wśród młodzieży. Z kolei płk A.Kabata przedstawił historię Związku Oficerów Rezerwy RP oraz cele statutowe organizacji. P. Maria Możdżyńska – szkolny koordynator projektu edukacyjnego „Katyń …ocalić od zapomnienia” przypomniała najważniejsze dokonania ZOR RP i Zespołu Szkół nr 2 w okresie 5-letniej współpracy. Zwieńczeniem uroczystości było podpisanie porozumienia o współpracy między Związkiem Oficerów Rezerwy RP – reprezentowanym przez płk. rez. Alfreda Kabatę – i Zespołem Szkół nr 2 – reprezentowanym przez dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Ewę Malasiewicz. Spotkanie zakończyło pamiątkowe zdjęcie.

Zobacz również relację ZOR RP :  http://www.zorrp.org/porozumienia/256-wspopraca-dla-patriotycznego-wychowania-modziey

• 1h
  • 1i