Zespół Szkół Nr 2

W Nowym Dworze Mazowieckim

Godło Polski
1944- 2014

http://www.nowydwormaz.pl/index.php?wiecej=5901&wiecej_news=1

https://www.youtube.com/watch?v=Pqn_ZBqut50&feature=youtu.be

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.665481960200759.1073741922.119800378102256&type=1

 

„Wolności nie można tylko posiadać, nie można jej zużywać. Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć przez prawdę"

- słowami Jana Pawła II uczniowie klas III pod kierunkiem p. Anety Jęczarek rozpoczęli w piątek akademię poświęconą wrześniowym rocznicom.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz po przywitaniu zaproszonych gości uczniowie przedstawili program artystyczny „Pamięci poległych w latach 1939-1945". Multimedialna prezentacja przypomniała uczniom drogę Polaków do wolności. Droga ta często była bardzo wyboista i wymagała od naszych rodaków dużego poświęcenia, nawet oddania życia za wolność Ojczyzny. Mając na względzie to, że spuścizna dziejowa współtworzy tożsamość narodową, uczciliśmy pamięć tamtych dni i tamtych bohaterów. II wojna światowa, zbrodnia katyńska, powstanie warszawskie - to tragiczne wydarzenia z historii Polski, o których każdy młody obywatel powinien wiedzieć, podobnie o działalności Podziemnego Państwa Polskiego. Jako ludzie wolni, żyjący w czasie pokoju, mamy patriotyczny obowiązek oddać cześć bohaterom tamtych wydarzeń. Pamięć o tych, którzy walczyli, cierpieli i oddawali swoje życie za ojczyznę, powinna być przekazywana z pokolenia na pokolenie.
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali również prace nagrodzone w ogólnopolskim konkursie historycznym „Powstanie Warszawskie w świadomości młodego pokolenia Polaków" organizowanym przez ZOR RP. Jako pierwszy zobaczyliśmy zrealizowany w konwencji wywiadu projekt, który otrzymał nagrodę specjalną .Następnie ze wzruszeniem wysłuchaliśmy piosenki i obejrzeliśmy teledysk "PATRIOTA", który zajął I miejsce.

( Zobacz :  https://www.youtube.com/watch?v=Pqn_ZBqut50&list=RDPqn_ZBqut50#t=0 ).
Płk rez. Alfred Kabata, Prezes Zarządu Głównego ZOR RP, przedstawiciel organizatorów konkursu, raz jeszcze pogratulował zwycięzcom i wyraził radość z powodu bardzo owocnej współpracy ZOR-u i Zespołu Szkół nr 2, która służy propagowaniu pięknych idei patriotycznych wśród młodego pokolenia.
Uczniowie wzięli udział w konkursie ,bo chcieli pokazać, że młodzi ludzie pamiętają o wydarzeniach Powstania Warszawskiego. W czasach nieustannych zmian, pośpiechu, dominacji popkultury, niełatwo zastanawiać się nad tym, czym dziś jest wolność, patriotyzm, pamięć o przeszłości. Trudne jest to zwłaszcza dla młodego pokolenia. Dlatego udział w piątkowej akademii, swoistej lekcji patriotyzmu, stał się doskonałą okazją, by zastanowić się nad istotą narodowej tożsamości, docenić wartość spokoju i bezpieczeństwa, ale i z szacunkiem pochylić się nad dramatyczną polską historią.
 • 0
 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 19a
 • 2
 • 20
 • 21
 • 21a
 • 21b
 • 21c
 • 21e
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6a
 • 7
 • 8
 • 9


Współpracują z nami

Dziękujemy za odwiedziny.

ul. Długa 10

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

22 775 25 43

22 775 25 15


Napisz do nas

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input


To pole jest wymagane.

Copyright © 2014 Zespół Szkół nr 2. All Rights Reserved.
Polityka prywatności
tworzenie stron www Artixen.net