Zespół Szkół Nr 2

W Nowym Dworze Mazowieckim

Godło Polski
Słiżba w WOT

Uczniowie klas IV Technikum coraz częściej zastanawiają się nad wyborem dalszej ścieżki kariery zawodowej: studia, praca, a może jedno i drugie. 12 lutego 2019 maturzyści mieli okazję poznać ciekawą ofertę pracy - spotkali się z przedstawicielem 6.Mazowieckiej Brygady Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Pomiechówku, chorążym Arkadiuszem Kulką.

Zadania stawiane przed żołnierzami obrony terytorialnej dotyczą głównie: działań militarnych ( w przypadku konfliktu zbrojnego), ochrony ludności w sytuacjach kryzysowych (np. klęski żywiołowe), ochrony przed cyberatakami, propagowania idei patriotycznych. Żołnierze WOT wyznają zasadę: "Zawsze gotowi, zawsze blisko". Dla nich patriotyzm nie ma barw politycznych, jest wartością nadrzędną.
Chorąży Arkadiusz Kulka podzielił się z uczniami historią swojej drogi do służby w WOT. Opowiedział o ciekawych, niekiedy bardzo trudnych, zdarzeniach - akcjach na misjach w krajach objętych konfliktami zbrojnymi. Podkreślił, że ważną rolę w sytuacjach ekstremalnych odgrywają cechy osobowe, silny charakter, system wartości. Zwrócił też uwagę na względnie "młode" zjawisko zagrożeń związanych z gwałtownym rozwojem technologii cyfrowej. Uświadomił uczniom, jak bogatym nośnikiem informacji jest... zwykły smartfon czy laptop.
Zainteresowani pracą w WOT uczniowie mieli możliwość indywidualnie porozmawiać na temat służby.
ZS2

 • DSC_0002
 • DSC_0006
 • DSC_0008
 • DSC_0010
 • DSC_0011
 • DSC_0017
 • DSC_0019
 • DSC_0020
 • DSC_0024
 • DSC_0025
 • DSC_0036
 • DSC_0048

 

Współpracują z nami

Dziękujemy za odwiedziny.

ul. Długa 10

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

22 775 25 43

22 775 25 15


Napisz do nas

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input


To pole jest wymagane.

Copyright © 2014 Zespół Szkół nr 2. All Rights Reserved.
Polityka prywatności
tworzenie stron www Artixen.net