Spotkanie z właścicielem Firmy ASO Duch

W dniach 13-19 listopada 2017 roku, po raz dziewiąty w Polsce, zorganizowany został Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 168 krajach. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.

Celem jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, organizator ŚTP, zaprosiła uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w projekcie „Otwarta firma”. Dla przedsiębiorców była to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym. Szkoła otrzymała możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy. Realizacja projektu to szansa na pełniejsze, niż w warunkach szkolnych przygotowanie ucznia do podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych. Szkoła, realizując projekt, stworzyła uczniom okazję do uczestniczenia w ogólnoświatowych działaniach wspierających i promujących przedsiębiorcze postawy.
Zespół Szkół nr 2 z Nowego Dworu Maz. wziął udział w ŚTP w projekcie „Otwarta firma” w module „Biznes przy tablicy”. Do szkoły przybyli lokalni przedsiębiorcy, którzy wyrazili zgodę na udział w projekcie. Zaproszenia przyjęli: Bank Millenium, reprezentowany przez panią Paulinę Traczyk, absolwentkę naszej szkoły, Firma ASO DUCH w osobie prezesa pana Andrzeja Ducha oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek prezentowana przez jej prezesa pana Sebastiana Sosińskiego. Spotkania z młodzieżą były bardzo interesujące. Przedsiębiorcy podzielili się z uczniami swoją wiedzą i doświadczeniem w zakładaniu firmy, pozyskiwaniu środków finansowych na prowadzenie działalności gospodarczej, utrzymaniu się na rynku, opłacalności swoich przedsiębiorstw. Dzięki tym spotkaniom młodzież mogła porównać teorię z praktyką oraz zweryfikować swoje wyobrażenia na temat prowadzenia działalności gospodarczej. W projekcie wzięła udział większość młodzieży szkoły.
Każdy z przedsiębiorców otrzymał dyplom udziału w ŚTP. Szkoła składa serdeczne podziękowania właścicielom firm za zaangażowanie w ten projekt i poświęcenie czasu dla, miejmy nadzieję, przyszłych przedsiębiorców.
Tekst p.B.Myśliwiec, zdjęcia ZS2

• C1