15 kwietnia 2012r. uczniowie Zespołu Szkół nr 2 posadzili na skwerze przed Urzedem Miejskim czwarty Dąb Pamięci upamiętniający majora Kazimierza Grünera - oficera Batalionu Elektrotechnicznego, zamordowanego w Katyniu w 1940r.

Posadzenie Dębu poprzedziła msza święta w kościele parafialnym Św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim w intencji ofiar "mordu katyńskiego".
Po mszy młodzież naszej szkoły zaprezentowała krótki program artystyczny przygotowany przez nauczycielki Marię Możdżyńską i Renatę Jastrzębską.
Później wszyscy obecni przeszli na Skwer im. ks. Poniatowskiego. Tu pani dyrektor Ewa Malasiewicz poinformowała wszystkich zgromadzonych o realizowanym od czterech lat przez szkołę programu "Katyń ... ocalić od zapomnienia".
Uczennica szkoły Karolina Sikorska przedstawiła życiorys majora Kazimierza Grünera.

• katyn1
  • katyn10