Zespół Szkół Nr 2

W Nowym Dworze Mazowieckim

Godło Polski
100-lecie ZOR RP

10 czerwca 2022 w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa odbyły się obchody jubileuszu 100-lecia Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
Z tej okazji płk rez. Alfred Kabata - Prezes Zarządu Głównego - przedstawił prezentację multimedialną nt. historii Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej i bieżącej działalności statutowej.

[ Przypomnijmy: Zespół Szkół nr 2 od 2008 roku współpracuje ze Związkiem. Dla zainteresowanych - zakładka Projekt "Katyń... " http://www.zs2.nowydwormaz.pl/projekt-katyn-ocalic-od-zapomnienia  ].

W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości, również delegacja z naszej szkoły: p.dyr. Ewa Malasiewicz, p.Maria Możdżyńska i uczestnik konkursu tematycznego organizowanego przez ZOR RP - Jakub Dębski.

100-lecie ZOR-u RP to zaszczytna okazja do uhonorowania osób i instytucji od lat współpracujących ze Związkiem. Wręczono okolicznościowe medale, podziękowania i odczytano listy gratulacyjne (List Gratulacyjny). Wśród wyróżnionych znalazły się dyr. Zespołu Szkół nr 2 p. Ewa Malasiewicz oraz p.Maria Możdżyńska - nauczycielka historii, które władze Związku odznaczyły Krzyżem Zasługi ZOR RP "Serve Patrie" ["Służyć Ojczyźnie"]. Czterech oficerów ZOR RP decyzją Ministra Obrony Narodowej mianowanych zostało na wyższe stopnie wojskowe, a trzech Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował dyplomami za „Za zasługi w upowszechnianiu historii Polski”.

Ważnym momentem jubileuszowych obchodów święta ZOR-u RP była gala finałowa ogólnopolskiego konkursu historycznego „Marszałek Józef Piłsudski – bohater naszej niepodległości, w 155. rocznicę urodzin”. Konkurs, zorganizowany przez ZOR RP, przeprowadzono w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe. W czasie uroczystości nagrody wręczono zdobywcom pierwszych miejsc. W gronie tym znalazł się uczeń naszego Technikum Jakub Dębski z klasy Ic, który przygotował prezentację multimedialną pod kierunkiem p. M.Możdżyńskiej. Gratulujemy laureatom Konkursu i ich opiekunom.
Uroczystość z okazji 100-lecia ZOR-u RP zakończył koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Męskiego Harfa w Warszawie i Chóru Dziecięcego Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Żołnierze Września 1939 Garnizonu Dęblin” z Ryk.
Wszyscy uczestnicy obchodów jubileuszowych otrzymali okolicznościowy Biuletyn Związku „Rezerwista” (nr 2) poświęcony 100-leciu organizacji.

Gratulując wspaniałego jubileuszu, życzymy wielu sukcesów w pracy historycznej, badawczej i edukacyjnej, służącej idei ocalania narodowej pamięci i tradycji.


Relacja: https://www.zorrp.org/uroczystosci/1789-100-lecie-zwiazku-oficerow-rezerwy-rzeczypospolitej-polskiej-obchody-jubileuszowe-w-warszawie

Zdjęcia: ZOR RP, MM

 

 • 1
 • 2
 • 2a
 • 2b
 • 2e
 • 3
 • 4
 • 4a
 • 4a1
 • 4a2
 • 4a3
 • 4a4
 • 4a5
 • 4b
 • 4c
 • 4f1
 • 4f2
 • 4f3
 • 4g
 • 5a
 • 5b
 • 5c
 • 5c1
 • 5d
 • 5g
 • 5h
 • 5j
 • 6
 • 6a
 • 7
 • 7a
 • 7b
 • 7c
 • 7d
 • 8a
 • 8b
 • 9
 • 9a

 

ZS2 i projekty UE

Współpracują z nami

Dziękujemy za odwiedziny.

ul. Długa 10

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

22 775 25 43

22 775 25 15


Napisz do nas

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input


To pole jest wymagane.

Copyright © 2014 Zespół Szkół nr 2. All Rights Reserved.
Polityka prywatności
tworzenie stron www Artixen.net