Zespół Szkół Nr 2

W Nowym Dworze Mazowieckim

Godło Polski
Lekcja z ZUS-em

Dnia 16 listopada uczniowie klas IIIa i IVa w zawodzie technik ekonomista uczestniczyli w lekcji z udziałem pracowników Zakładu Usług Społecznych w Nowym Dworze Mazowieckim. Celem zajęć prowadzonych przez p. Grażynę Grzebalską i p. Ewę Lewandowską było m.in. rozliczanie deklaracji ZUS. Z przygotowanej prezentacji uczniowie dowiedzieli się też, jakie funkcje pełni ZUS, czym są składki społeczne finansowane przez pracownika i pracodawcę oraz jakie świadczenia pracodawca wypłaca pracownikom.

Na podstawie przykładowych zadań ekonomiści doskonalili umiejętność doboru i wypełniania deklaracji zgłoszeniowych: ZUS ZUA, ZUS ZZA oraz deklaracji rozliczeniowych: ZUS DRA, ZUS RCA.
Kontakt ze specjalistami, fachowe przedstawienie zagadnień, a także życzliwość pań prowadzących "lekcję z ZUS-em" z całą pewnością stanowiły dla uczniów ciekawe doświadczenie, które przyniesie rezultaty na egzaminie zawodowym, a także w czasie kariery zawodowej.

  • DSC_0002
  • DSC_0005
  • DSC_0008

Współpracują z nami

Dziękujemy za odwiedziny.

ul. Długa 10

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

22 775 25 43

22 775 25 15


Napisz do nas

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input


To pole jest wymagane.

Copyright © 2014 Zespół Szkół nr 2. All Rights Reserved.
Polityka prywatności
tworzenie stron www Artixen.net