Święto Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości trwale wpisały się w naszą szkolną tradycję. Od kilku lat obchodzimy to święto radośnie, wyrażając postawy patriotyczne m.in. poprzez stroje w barwach narodowych. Tę szczególną lekcję historii zawsze otwiera program poetycko-muzyczny skłaniający do refleksji na temat złożonej i często bolesnej przeszłości naszego kraju.

10 listopada uczniowie klasy 2b pod opieką p.Anny Dyry przypomnieli marzenia Polaków o wolnej ojczyźnie i długą drogę do odzyskania po 123 latach upragnionej wolności. Nie wolno o tym zapominać. Jednakże po to czerpiemy z tradycji, by żyć dla przyszłości. Jeden z uczniów występujących w programie artystycznym powiedział, że kultura narodowa jest "formą aktualnego trwania narodu. Przechowywać ją można tylko jako kulturę żyjącą..." . Tak właśnie dziś staramy się rozumieć istotę patriotyzmu, patriotyzmu czasu pokoju, jako radość z życia w wolnym kraju - demokracji, kształtowania postaw obywatelskich, tolerancji, poszanowania prawa. Na zakończenie uroczystości wszyscy zostali poczęstowani ciasteczkami w barwach biało-czerwonych.
Jak co roku 11 listopada delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.
Zdjęcia: K.Zalewski, p.M.Możdżyńska,

Nowodworski24     http://wirtualnynowydwor.pl/nowy-dwor-maz-narodowe-swieto-niepodleglosci/

• 1fa
  • 1fb