Zespół Szkół Nr 2

W Nowym Dworze Mazowieckim

Godło Polski
Święto Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości trwale wpisały się w naszą szkolną tradycję. Od kilku lat obchodzimy to święto radośnie, wyrażając postawy patriotyczne m.in. poprzez stroje w barwach narodowych. Tę szczególną lekcję historii zawsze otwiera program poetycko-muzyczny skłaniający do refleksji na temat złożonej i często bolesnej przeszłości naszego kraju.

 

10 listopada uczniowie klasy 2b pod opieką p.Anny Dyry przypomnieli marzenia Polaków o wolnej ojczyźnie i długą drogę do odzyskania po 123 latach upragnionej wolności. Nie wolno o tym zapominać. Jednakże po to czerpiemy z tradycji, by żyć dla przyszłości. Jeden z uczniów występujących w programie artystycznym powiedział, że kultura narodowa jest "formą aktualnego trwania narodu. Przechowywać ją można tylko jako kulturę żyjącą..." . Tak właśnie dziś staramy się rozumieć istotę patriotyzmu, patriotyzmu czasu pokoju, jako radość z życia w wolnym kraju - demokracji, kształtowania postaw obywatelskich, tolerancji, poszanowania prawa. Na zakończenie uroczystości wszyscy zostali poczęstowani ciasteczkami w barwach biało-czerwonych.
Jak co roku 11 listopada delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.
Zdjęcia: K.Zalewski, p.M.Możdżyńska,

Nowodworski24     http://wirtualnynowydwor.pl/nowy-dwor-maz-narodowe-swieto-niepodleglosci/

 • 1
 • 1b
 • 1c
 • 1d
 • 1e
 • 1f
 • 1fa
 • 1fb
 • 1fc
 • 1fd
 • 1h
 • 1j
 • 1k
 • 1l
 • 1la
 • 1m
 • 1n
 • 1o
 • 1s
 • 1t
 • 1u
 • 1w
 • 1z
 • 1za
 • 1zb
 • 2
 • 2a
 • 2b
 • 2c
 • 2d
 • 2db
 • 2e
 • 2f
 • 3
 • 3a
 • 3aa
 • 3aaa
 • 3aaaa
 • 3b
 • 4
 • 4aa
 • 4c
 • 4d
 • 4e
 • 4f
 • 5
 • 5a
 • 5b
 • 6
 • 6a
 • 6d
 • 7

Współpracują z nami

Dziękujemy za odwiedziny.

ul. Długa 10

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

22 775 25 43

22 775 25 15


Napisz do nas

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input


To pole jest wymagane.

Copyright © 2014 Zespół Szkół nr 2. All Rights Reserved.
Polityka prywatności
tworzenie stron www Artixen.net