Konkurs wiedzy o zdrowym stylu  życia

1 czerwca 2017r. społeczność ZS2 obchodziła Międzynarodowy Dzień Dziecka pod hasłem „ Dzień Dziecka – Dniem Sportu” . Było to zgodnie z ideą Święta, zainicjowanego w 1929r.przez Polski Komitet Opieki nad Dzieckiem; wówczas dzieci po mszach w kościołach udawały się do szkół na uroczyste akademie, a następnie otrzymywały słodycze i uczestniczyły w wycieczkach i zabawach .

Dzisiaj w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia, a następnie reprezentacje klas rozegrały mecz piłki nożnej. Młodzież zebrała się w sali gimnastycznej, by aktywnie uczestniczyć bądź kibicować koleżankom i kolegom w zaplanowanym turnieju wiedzy.

Srebrna drużyna ZS2

25 maja 2016r. reprezentacja naszej szkoły , pod opieką nauczycieli wych. fiz. p.Jacka Łukasika i p.Marcina Ciesielskiego, zajęła II miejsce w turnieju piłki nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych powiatu nowodworskiego.

Turniej tenisa stołowego

3 i 4 grudnia 2015 w naszej szkole odbywał się turniej tenisa stołowego. Wzięło w nim udział 32 uczniów. I faza eliminacyjna wyłoniła 16 półfinalistów, zaś II - po bardzo emocjonujących zmaganiach - zwycięzców . W kategorii tenis stołowy chłopców zwyciężył Daniel Radzikowski (IVb) , miejsce 2. zajął Krzysztof Szatkowski (IVb), 3. Rafał Lipowski (2c). W kategorii tenis stołowy dziewcząt I miejsce zajęła Klaudia Olszewska (IVb), 2. -  Aleksandra Kasprowicz (IVb).