Występ wokalno-muzyczny

Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z 14 października 1773 roku. Była to pierwsza w Europie instytucja o charakterze dzisiejszego ministerstwa edukacji.
W ZS2 Dzień Edukacji to święto całej społeczności: dyrekcji, nauczycieli, uczniów, pracowników administracji i obsługi. Okazja do miłych życzeń, ale i refleksji nad rolą szkoły, zawodem nauczyciela. To dzień ważny szczególnie przez pierwszoklasistów. Tak było i w tym roku.

13 października uczniowie 1a, 1b i 1c Technikum zostali przyjęci w poczet społeczności ZS2. Zanim to nastąpiło, zaprezentowali podczas szkolnej uroczystości swoje klasy. a następnie ich reprezentanci złożyli ślubowanie. Teraz już ekonomiści z 1a (wych. p.Martyna Zielińska), turyści i mechatronicy z 1b (wych. p.Renata Jastrzębska), a także informatycy z 1c (wych. p.Katarzyna Dobrowolska) również będą pełnoprawnie tworzyć historię naszej szkoły.
Dyrektor Ewa Malasiewicz złożyła uczniom życzenia, by każdego dnia - z sukcesem - podejmowali ciekawe wyzwania, twórczo kształtowali swoją osobowość, nauczycielom zaś - wiele satysfakcji i sukcesów w pracy z młodzieżą.
ZS2 to szkoła, która nie tylko uczy, zapewnia bezpieczeństwo i wychowuje. To szkoła, która odkrywa i rozwija talenty. Muzyczno - wokalny występ Czarka, Michała i Eryki był tego najlepszym przykładem, podobnie satyryczne komentarze na temat szkolnej rzeczywistości w wykonaniu Juliana i Adriana.
Uroczystość przygotowały p. Renata Jastrzębska i p. Maria Możdżyńska, prowadzili - Anna Żebrowska (3a) i Adrian Sobótka (2b) - przedstawiciele samorządu uczniowskiego.