Zespół Szkół Nr 2

W Nowym Dworze Mazowieckim

Godło Polski
Mecz siatkówki

20 września 2017r uczniowie kl. III c technikum kształcący się w zawodzie technik informatyk i technik mechatronik byli na wycieczce w Ciechanowie na zaproszenie kolegów mechatroników z Zespołu Szkół nr 3 im. S. Staszica.Na Dworcu Głównym w Ciechanowie powitał nas p. Z. Smoliński - nauczyciel przedmiotów zawodowych mechatronicznych - i poprowadził do ZS nr 3 na ul Okrzei.

 Droga do szkoły wiodła przez osiedle wielorodzinne „Bloki” składające się z około 100 bliźniaczych budynków. Jak dowiedzieliśmy się od p. Z. Smolińskiego , jest to dzielnica poniemiecka, powstała jeszcze w czasach okupacji w latach 1940 - 1944 w wyniku niewolniczej pracy więźniów. Zbudowano ją pod zapotrzebowanie kolonistów i administracji faszystów Rejencji Ciechanowskiej. Najbardziej charakterystycznym obiektem osiedla jest krzywa hala pełniąca w parterze funkcje handlowe w okresie II wojny światowej; obecnie mieści się tam Biblioteka Akademicka.
Zespół Szkół nr 3 im. S. Staszica mieści się w okazałym budynku oddanym do użytku w 1965r. Gmach szkoły to typowa bryła „tysiąclatki”- szkoły pomnika Tysiąclecia Państwa Polskiego. Ciekawe jest wejście do szkoły z umieszczonym samochodem nad zadaszeniem schodów, a popiersie Stanisława Staszica (patrona szkoły, który był pionierem szkolnictwa zawodowego i zasady łączenia teorii z praktyką oraz rzecznikiem idei: „ być narodowi użytecznym”) wymusza godne zachowanie na wstępujących w mury szkoły o wieloletniej tradycji i bogatej historii.
W ZS nr 3 powitali nas: p. Iwona Kozłowska, wychowawczyni ciechanowskich mechatroników z klas III i p. Dariusz Kołakowski - nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz młodzież. Po krótkim zapoznaniu z planem dnia p. D. Kołakowski oprowadził nas po szkole, znacznie większej od naszej. Następnie uczniowie obu zaprzyjaźnionych klas spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie odbył się rewanżowy mecz piłki siatkowej, który wzbudzał wielkie emocje - zarówno zawodników, jak i kibiców obydwu zespołów; tym większe , że ciechanowska drużyna nie zaznała smaku zwycięstwa podczas majowego spotkania na boisku NOSiR-u w naszym mieście. Przez pierwsze minuty rozgrywki sytuacja nie była korzystna dla naszych siatkarzy. Wydawało się, że drużyna ZS2 dopiero rozgrzewa się i zapoznaje z grą na nieznanej sali gimnastycznej, a przeciwnicy od razu ruszyli do natarcia i z każdą chwilą zwiększali swoją przewagę. Po kilku minutach gry widać było, że nasi uczniowie – bardziej piłkarze niż siatkarze, nie mają najmniejszego zamiaru poddać się bez pełnej poświęcenia walki. Jednakże pierwszy set zakończył się zwycięstwem mechatroników z Ciechanowa wynikiem 25:17. W drugiej odsłonie, po zmianie zawodników w naszym zespole, wydawało się, że chłopcy rozkręcili się i zażarcie walczą o kolejne punkty. Tym razem siatkarze z Ciechanowa wygrali przewagą tylko 2 punktów – 27:25. Drugi przegrany set nie zgasił ducha walki w uczniach Dwójki. W kolejnej partii meczu nasza zdeterminowana i mocno zmobilizowana ekipa z III c wygrała, ze znaczną przewagą punktów. Trzeci set zakończył się wynikiem 16:25. Wielka radość z wygranej mocno podbudowała i zagrzała do walki nasz zespół. Dobra passa nie trwała długo. Mimo determinacji zespołu, pięknych, pełnych poświęcenia akcji, czwarty set zakończył się zwycięstwem uczniów ZS nr 3 – 28:26.
Ten mecz dobitnie pokazał, jak ważnym punktem dla każdej drużyny jest pozycja atakującego, a w ciechanowskim teamie był niesamowicie skuteczny gracz na tej pozycji. Z całą pewnością honor sportowców ZS nr 2 nie doznał szwanku. Uczniowie III c to zawodnicy z klasą, walczący zaciekle i z wielkim oddaniem. Tak więc drużyny z obu szkół zafundowały nam piękne widowisko na wysokim poziomie, które sędziował nauczyciel wychowania fizycznego z ZS nr 3 w Ciechanowie.
Po krótkim odpoczynku i słodkim poczęstunku powędrowaliśmy ulicami jednego z najstarszych miast Mazowsza do Pizzerii „Biesiadowa” na zregenerowanie sił po intensywnym sportowym wysiłku. Trasa wiodła przez urokliwe miejsca Ciechanowa: most na rzece Łydyni, odrestaurowaną, pełną zieleni ulicę Warszawską. Mieliśmy okazję podziwiać sarny pasące się w okolicach rzeki oraz usłyszeć legendę o pochodzeniu nazwy rzeki. Królowa Bona, która często przebywała na zamku w Ciechanowie, często moczyła sobie „łydy” w tej rzeczce. Dowiedzieliśmy się też, że z miastem związanych jest wiele nazwisk słynnych Polaków, takich jak: S. Żeromski, Z. Krasiński, M. Konopnicka , a także H. Sienkiewicz, który część akcji „Krzyżaków” umieścił na ciechanowskim zamku z 1355roku.
Pełni wrażeń i planów na przyszłe, sportowe spotkania wróciliśmy do Nowego Dworu Mazowieckiego.
Dziękujemy p. dyrektor Marzenie Chodkowskiej za umożliwienie spotkania młodzieży oraz p. Iwonie Kozłowskiej, p. Dariuszowi Kołakowskiemu i p. Zenonowi Smolińskiemu za bardzo miłe przyjęcie.
Tekst p.M.Trębacz, zdjęcia K.Zalewski

 • DSC_0004
 • DSC_0007
 • DSC_0008
 • DSC_0011
 • DSC_0014
 • DSC_0015
 • DSC_0021
 • DSC_0022
 • DSC_0027
 • DSC_0030
 • DSC_0032
 • DSC_0034
 • DSC_0047
 • DSC_0049
 • DSC_0052
 • DSC_0055
 • DSC_0063
 • DSC_0067
 • DSC_0072
 • DSC_0074
 • DSC_0077
 • DSC_0084
 • DSC_0089
 • DSC_0095
 • DSC_0109
 • DSC_0118
 • DSC_0120
 • DSC_0122
 • DSC_0132
 • DSC_0134
 • DSC_0138
 • DSC_0141
 • DSC_0142
 • DSC_0147
 • DSC_0150
 • DSC_0168

Współpracują z nami

Dziękujemy za odwiedziny.

ul. Długa 10

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

22 775 25 43

22 775 25 15


Napisz do nas

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input


To pole jest wymagane.

Copyright © 2014 Zespół Szkół nr 2. All Rights Reserved.
Polityka prywatności
tworzenie stron www Artixen.net