Zespół Szkół Nr 2

W Nowym Dworze Mazowieckim

Godło Polski
Dzień Edukacji 2023

Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia powstanie 14 października 1773 Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego ministerstwa oświaty. 13 października 2023 dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły wspólnie świętowali ten dzień. Na początku tradycyjnej akademii młodzież skierowała życzenia do dyrekcji i nauczycieli: "Spokoju, twórczej pasji w wykonywaniu zawodu, satysfakcji z podejmowanych działań na rzecz uczniów. Byście nigdy nie stracili radości uczenia i odkrywania przed uczniami nieznanych światów. By nigdy nie zabrakło Wam pomysłów na ciekawe lekcje i zapału do kształtowania naszych sumień, abyście uczyli nas pokonywania zła i kierowania się w życiu tylko dobrem. Dziękujemy za pokazywanie nam, że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć; że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę; że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni". Uczniowie podziękowali również pracownikom administracji i obsługi za ich pracę i życzliwość. Wyrazem serdeczności były piękne wrzosy.

Pani Dyrektor Beata Janas podziękowała młodzieży za piękne życzenia, następnie skierowała słowa uznania do nauczycieli, wręczając im okolicznościowe nagrody. W imieniu Burmistrza p.Jacka Kowalskiego nagrodę za całokształt pracy dydaktyczno-wychowawczej dla p.Ewy Balcerowicz wręczyli - Przewodniczący Rady Miejskiej p.Krzysztof Bisialski i Przewodnicząca Komisji Oświaty RM - p.Grażyna Brzozowska. Do życzeń i słów uznania dla pracowników szkoły i uczniów dołączyła Przewodnicząca Rady Rodziców Technikum w Zespole Szkół nr 2 p Joanna Tulin.

*****

Kolejnym ważnym punktem programu akademii były prezentacje klas I i ślubowanie. Uczniowie z 1a, 1b i 1c w pomysłowy i dowcipny sposób przedstawili swoje klasy i wychowawczynie. Teraz już mogło się odbyć ślubowanie. Przyjęła je p.Dyrektor, stwierdzając, że od tej chwili pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Technikum w Zespole Szkół nr 2.

*****

Ostatnią częścią uroczystości z okazji Dnia Edukacji było zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego, wybranego w październiku w demokratycznych wyborach. Wiktoria, Bartosz i Aleksandra złożyli uroczyste ślubowanie:
Przyjmując tak zaszczytne funkcje w Samorządzie Szkolnym, pragniemy zapewnić, że będziemy: godnie reprezentować społeczność naszej szkoły, rzetelnie wypełniać swoje obowiązki względem siebie, społeczności szkolnej i lokalnej , dawać dobry przykład postaw uczniowskich i obywatelskich, dbać o kulturę osobistą i czystość mowy polskiej,w każdej sytuacji być uczciwym człowiekiem. Pani Dyrektor życzyła nowemu Samorządowi Uczniowskiemu, aby godnie reprezentował wszystkich uczniów naszego Technikum, podejmował wiele ciekawych inicjatyw, był otwartym partnerem w szkolnym demokratycznym dialogu.

*****

Akademię uświetniła swoim występem Wiktoria, wykonując kilka refleksyjnych piosenek.

Nad dobrą organizacją uroczystości czuwały p.Renata Jastrzębska oraz wychowawczynie klas I : p.Anna Buszta, p.Katarzyna Kacprzak i p.Karolina Petrykowska.
Zdjęcia K.Kosiewicz, p.M.Możdżyńska

 • 1
 • 1a
 • 1b
 • 1c
 • 1e
 • 1j
 • 1k
 • 1l
 • 1s
 • 1t
 • 2a
 • 2c
 • 2f
 • 3
 • 3a
 • 3b
 • 3b1
 • 3c
 • 3d
 • 3g
 • 3h
 • 3j
 • 3k
 • 4p1
 • 4r
 • 4t
 • 4u
 • 4w
 • 4w1
 • 4w1a
 • 4w1aa
 • 4w1b
 • 4w1c
 • 4w2
 • 4w2a
 • 4w3
 • 4w4
 • 4w5
 • 4w5b
 • 4w6
 • 4w7
 • 4w9
 • 4ww
 • 4ww1
 • 4ww1aa
 • 4ww2
 • 4ww3
 • 5b
 • 5d
 • 5e
 • 5f
 • 5i
 • 6
 • 6aa
 • 6b
 • 6bb
 • 6c
 • 6f1
 • 6f5
 • 6f6
 • 6f8
 • 6m1c
 • 6m4
 • 6m7
 • 7
 • 7aa
 • 7b
 • 7c
 • 7d
 • 7e
 • 7f
 • 7g
 • 7h
 • 7i
 • 7k
 • 8aa
 • 8ab
 • 8b
 • 8j
 • 9k
 • 9k1
 • 9k3
 • 9l1
 • 9l3
 • 9l4
 • 9p1
 • 9p2
 • 9p3
 • 9p4
 • 9r1
 • 9r1a
 • 9r2
 • 9r3
 • 9r4
 • 9r5
 • 9r7
 • 9r8
 • 9r9
 • 9s

Współpracują z nami

Dziękujemy za odwiedziny.

ul. Długa 10

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

22 775 25 43

22 775 25 15


Napisz do nas

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input


To pole jest wymagane.

Copyright © 2014 Zespół Szkół nr 2. All Rights Reserved.
Polityka prywatności
tworzenie stron www Artixen.net