Dzień Edukacji 2023

Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia powstanie 14 października 1773 Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego ministerstwa oświaty. 13 października 2023 dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły wspólnie świętowali ten dzień. Na początku tradycyjnej akademii młodzież skierowała życzenia do dyrekcji i nauczycieli: "Spokoju, twórczej pasji w wykonywaniu zawodu, satysfakcji z podejmowanych działań na rzecz uczniów. Byście nigdy nie stracili radości uczenia i odkrywania przed uczniami nieznanych światów. By nigdy nie zabrakło Wam pomysłów na ciekawe lekcje i zapału do kształtowania naszych sumień, abyście uczyli nas pokonywania zła i kierowania się w życiu tylko dobrem. Dziękujemy za pokazywanie nam, że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć; że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę; że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni". Uczniowie podziękowali również pracownikom administracji i obsługi za ich pracę i życzliwość. Wyrazem serdeczności były piękne wrzosy.

Pani Dyrektor Beata Janas podziękowała młodzieży za piękne życzenia, następnie skierowała słowa uznania do nauczycieli, wręczając im okolicznościowe nagrody. W imieniu Burmistrza p.Jacka Kowalskiego nagrodę za całokształt pracy dydaktyczno-wychowawczej dla p.Ewy Balcerowicz wręczyli - Przewodniczący Rady Miejskiej p.Krzysztof Bisialski i Przewodnicząca Komisji Oświaty RM - p.Grażyna Brzozowska. Do życzeń i słów uznania dla pracowników szkoły i uczniów dołączyła Przewodnicząca Rady Rodziców Technikum w Zespole Szkół nr 2 p Joanna Tulin.

*****

Kolejnym ważnym punktem programu akademii były prezentacje klas I i ślubowanie. Uczniowie z 1a, 1b i 1c w pomysłowy i dowcipny sposób przedstawili swoje klasy i wychowawczynie. Teraz już mogło się odbyć ślubowanie. Przyjęła je p.Dyrektor, stwierdzając, że od tej chwili pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Technikum w Zespole Szkół nr 2.

*****

Ostatnią częścią uroczystości z okazji Dnia Edukacji było zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego, wybranego w październiku w demokratycznych wyborach. Wiktoria, Bartosz i Aleksandra złożyli uroczyste ślubowanie:
Przyjmując tak zaszczytne funkcje w Samorządzie Szkolnym, pragniemy zapewnić, że będziemy: godnie reprezentować społeczność naszej szkoły, rzetelnie wypełniać swoje obowiązki względem siebie, społeczności szkolnej i lokalnej , dawać dobry przykład postaw uczniowskich i obywatelskich, dbać o kulturę osobistą i czystość mowy polskiej,w każdej sytuacji być uczciwym człowiekiem. Pani Dyrektor życzyła nowemu Samorządowi Uczniowskiemu, aby godnie reprezentował wszystkich uczniów naszego Technikum, podejmował wiele ciekawych inicjatyw, był otwartym partnerem w szkolnym demokratycznym dialogu.

*****

Akademię uświetniła swoim występem Wiktoria, wykonując kilka refleksyjnych piosenek.

Nad dobrą organizacją uroczystości czuwały p.Renata Jastrzębska oraz wychowawczynie klas I : p.Anna Buszta, p.Katarzyna Kacprzak i p.Karolina Petrykowska.
Zdjęcia K.Kosiewicz, p.M.Możdżyńska

• 1j