91916

3 kwietnia 2022 zasadzimy Dąb Pamięci poświęcony oficerowi katyńskiemu porucznikowi saperów rezerwy Wacławowi Marianowi Michałowi Przewłockiemu.

Biogram porucznika rezerwy saperów Wacława Przewłockiego

Swoje Dęby Pamięci na nowodworskim skwerze księcia Józefa Poniatowskiego mają już oficerowie katyńscy, których losy związane były z naszym miastem : major Aleksander Ciechanowski, kapitan Zbigniew Tomasini, major Piotr Dybaczewski, major Kazimierz Grüner, major Roman Jędraszko, kapitan rezerwy saperów Stanisław Gołębiowski, kapitan intendentury Jan Wnęk, kapitan Eugeniusz Sidorowicz, major Aleksander Gawina, kapitan Jerzy Władysławy Oster, porucznik saperów Mieczysław Zagórski, porucznik saperów rezerwy Edmund Czaplicki.

Upamiętnianie oficerów katyńskich odbywa się w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Katyń...ocalić od zapomnienia", w którym od 2009 roku Zespół Szkół nr 2 bierze udział.

Więcej o Projekcie