Boże Narodzenie 2019

Wigilia i Boże Narodzenie z biegiem lat wpisały się w polską tradycję jako najbardziej uroczyste i rodzinne święta w roku - czas miłości i przebaczenia, refleksji i nadziei.
W naszej szkole kultywujemy je w różnych formach. Uczniowie i wychowawcy stroją choinki w klasach, łamią się opłatkiem, zasiadają do symbolicznej wieczerzy wigilijnej, śpiewają kolędy, a następnie oglądają jasełka. Od kilkunastu lat również mieszkańcy lokalnej społeczności Nowodworzanki uczestniczą w szkolnej Wigilii, podziwiając program przygotowany przez uczniów.

Tradycyjnie też grupa wolontariuszy pod opieką p.M.Ciecierskiej odwiedza pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego "Dom Rodzinny" w Nowym Dworze, śpiewając kolędy i wręczając wykonane przez siebie upominki.Samorząd Uczniowski pod opieką p.R.Jastrzębskiej organizuje "Szlachetną Paczkę".
 ***

Po raz piąty odbył się w naszej szkole konkurs na projekt kartki z okazji Świąt Bożego Narodzenia, organizowany przez nauczyciela przedmiotów zawodowych informatycznych p.J.Piwnika. Prace można było wykonać ręcznie lub przy użyciu grafiki komputerowej. Zwycięzcą w konkursie został Dawid Dżagan z kl. 2a. Drugie miejsce zajął Maciej Jachymowski z kl.1d. Wyróżniono też pracę Oliwiera Łukaszka z kl. 1d. Gratulujemy!

***
Tegoroczne jasełka przygotowane przez uczniów klasy 2b pod opieką p.K. Rutkowskiej (współpraca p.M.Możdżyńska) i sympatycznych maluchów z pobliskiego przedszkola pod kierunkiem p.B.Bieżońskiej przypomniały piękne przesłanie Bożego Narodzenia.
Szkolną Wigilię zakończyły świąteczne życzenia. Pani dyrektor Ewa Malasiewicz złożyła wszystkim życzenia Radosnych Świąt w gronie najbliższych, pachnących choinką, oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2020 Roku.

• 5b1
  • 5i