Szkolne jasełka

13 grudnia 2018 odbyło się wigilijne spotkanie, zorganizowane - już po raz jedenasty - przez Zarząd Osiedla nr 5 i Zespół Szkół nr 2. Tradycyjnie mieszkańcy Nowodworzanki obejrzeli szkolne jasełka, tym razem przygotowane przez klasę 2aT pod opieką p.B.Szymańskiej; współpraca  p.M.Możdżyńska. Przedstawienie i kolędy wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój, ale najmłodsi z emocjami oczekiwali na przybycie Mikołaja. Gdy wreszcie pojawił się z ciężkim workiem słodkich prezentów (ufundowanych przez Zarząd Osiedla), radości dzieci nie było końca.

Spotkanie na Nowodworzance zakończyło się wspólnym kolędowaniem przy świątecznym stole, w radości, nadziei i serdeczności, z dala od trosk dnia powszedniego . Burmistrz Nowego Dworu p.Jacek Kowalski oraz Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 5 p.Ryszard Brzeziński złożyli Bożonarodzeniowe życzenia oraz wszystkiego, co najlepsze w nadchodzącym Nowym 2019 Roku. Ciepłe słowa, piękny zwyczaj dzielenia się opłatkiem, wspólne rozmowy przy świątecznym stole, kolędy - co roku pozwalają pełniej przeżywać niezwykły czas Narodzenia Pańskiego.

Zdjęcia N.Kiewicz

• 3h