Zespół Szkół Nr 2

W Nowym Dworze Mazowieckim

Godło Polski
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy tydzień przedsiębiorczości, odbywający się w dniach 14-18.11.2016r., od kilku lat jest wpisany w kalendarz działań Zespołu Szkół nr 2. Organizuje go Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości dla każdego typu szkół. Dla szkół ponadgimnazjalnych to projekt pt. „ Otwarta firma” . Ideą tego projektu jest przybliżenie młodzieży prac lokalnych firm, zasad ich funkcjonowania oraz rekrutacji na stanowiska pracy. W tym roku patronat nad projektem objęło Ministerstwo Rozwoju. Nasze zaproszenie przyjęły następujące instytucje: Hotel Best Western Airport Modlin, który reprezentowała p.Barbara Stawiarska, oraz Pollena Aroma reprezentowana przez Dyrektora Zarządzającego i Rozwoju p. Aleksandrę Zdebik oraz Dyrektora ds. Produkcji p. Andrzeja Lewandowskiego. Udział w tych spotkaniach wzięli uczniowie z klas IIIb, IVb, kształcący się w zawodzie technik obsługi turystycznej, i młodzież z klas Ib, IIc, IIIc kształcąca się w zawodach technik mechatronik i technik informatyk .

W sposób czytelny i przejrzysty uczniowie mogli zapoznać się z funkcjonowaniem hoteli, pracy na poszczególnych stanowiskach, wymaganiami stawianymi kandydatom do pracy, a także specyfiką pracy hotelu.
Mechatronicy i informatycy dowiedzieli się, jak przebiega proces produkcyjny, na jakich stanowiskach pracy mogą pracować po ukończeniu szkoły i czy praca ta odpowiada ich wyobrażeniom.
W ramach ŚTP odbyło się również spotkanie - warsztaty z przedstawicielami ZUS dotyczące ubezpieczeń społecznych i ich rozliczania przeznaczone dla uczniów kształcących się w zawodach technik ekonomista i technik handlowiec.

Firmom dziękujemy za bardzo ciekawe i pouczające prezentacje, które na pewno pokazały młodym ludziom, jak wygląda praca w ich przyszłych zawodach.

Spotkania z pracodawcami w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zorganizowała p.Bogumiła Myśliwiec - kierownik szkolenia praktycznego.
Tekst:p.B.Myśliwiec

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 4a1
 • 4b1
 • 4c1
 • 4d
 • 4e
 • 5
 • 5a
 • 5b
 • 6
 • 6a
 • 6b
 • 6c
 • 6d
 • 6e
 • 7
 • 7a
 • 7aa
 • 7b
 • 7bb
 • 7c
 • 7e
 • 8
 • 9

Współpracują z nami

Dziękujemy za odwiedziny.

ul. Długa 10

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

22 775 25 43

22 775 25 15


Napisz do nas

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input


To pole jest wymagane.

Copyright © 2014 Zespół Szkół nr 2. All Rights Reserved.
Polityka prywatności
tworzenie stron www Artixen.net