Zespół Szkół Nr 2

W Nowym Dworze Mazowieckim

Godło Polski
Manufaktura Czekolady

Dnia 26 września 2018r. klasa 3aT razem z wychowawcą, p. Łukaszem Potocznym, udała się na wycieczkę do warszawskiej Manufaktury Czekolady. To jedyny w Polsce zakład, w którym czekolada jest produkowana ręcznie, bezpośrednio z ziarna kakaowca. Firma korzystała z dotacji unijnych wspierających innowacyjność i przedsiębiorczość. Warto również zaznaczyć, że cały proces produkcji ma miejsce pod jednym dachem.

Na wstępie naszego pobytu w Manufakturze dowiedzieliśmy się kilku zaskakujących faktów dotyczących produkcji czekolady - zaczynając od ziaren kakaowca, a kończąc na słodkiej tabliczce.

W trakcie zajęć każdy mógł spróbować czekoladowych niespodzianek, które zostały dla nas przygotowane. Wkrótce zabraliśmy się za tworzenie własnych tabliczek i każdy uczeń wrócił z wycieczki ze swoim niepowtarzalnym dziełem.

Tekst i zdjęcia 3aT'

  • 1
  • 2
  • 3

Współpracują z nami

Dziękujemy za odwiedziny.

ul. Długa 10

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

22 775 25 43

22 775 25 15


Napisz do nas

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input


To pole jest wymagane.

Copyright © 2014 Zespół Szkół nr 2. All Rights Reserved.
Polityka prywatności
tworzenie stron www Artixen.net