Wigilia 2023

Niezwykły czas Bożego Narodzenia zaczął się już na początku grudnia. Dzień tradycyjnych Mikołajek zdominowały mikołaje, renifery, rozbrzmiewały na przerwach świąteczne evergreeny, m.in. hit wszech czasów duetu Wham! "Last Christmas" czy piosenka Mariah Carrey '"All I want for Christmas....". Otworzyliśmy - jak co roku - swoje serca. Po raz drugi Samorząd Uczniowski koordynował w szkole akcję " Wirtualna choinka". Zebraliśmy ponad 2 tys. zł. Za tę kwotę zostały zakupione świąteczne prezenty dla potrzebujących. Również po raz drugi wzięliśmy udział w akcji "Dzień pluszowego misia" - zbieraliśmy zabawki dla dzieci, najmłodszych pacjentów jednego z warszawskich szpitali. Harcerki i harcerze ZHP podzielili się z nami Betlejemskim Światłem Pokoju. Symboliczny lampion jest wyrazem radosnej nowiny i przekazywania uniwersalnych wartości braterstwa i pokoju.

22 grudnia spotkaliśmy się na tradycyjnej szkolnej Wigilii. Wigilia i Boże Narodzenie z biegiem lat wpisały się w polską tradycję jako najbardziej uroczyste i rodzinne święta w roku - czas miłości i przebaczenia, refleksji i nadziei. W naszej szkole kultywujemy je w różnych formach. Uczniowie i wychowawcy stroją choinki w klasach, łamią się opłatkiem, zasiadają do symbolicznej wieczerzy wigilijnej, śpiewają kolędy.
Tegoroczne jasełka pozwoliły nam powrócić do istoty Świąt Narodzenia Pańskiego, wyłaniającej się z ducha Ewangelii. Wspólne szkolne kolędowanie kolejny już raz pokazało, jak niezwykła siła tkwi w prostej formie, a zarazem w głębokim przekazie popularnych pieśni bożonarodzeniowych.
Na zakończenie szkolnej Wigilii Pani Dyrektor Beata Janas, podziękowała nauczycielom i uczniom za przygotowanie pięknej uroczystości, następnie złożyła wszystkim zebranym życzenia: "Niech nadchodzące Święta upłyną w rodzinnej atmosferze, bez pośpiechu, w spokoju, a każdy Dzień Nowego 2024 Roku przyniesie spełnienie marzeń, szczęście i radość".
Jasełka przygotowali uczniowie klas 2a, 2b, 2c pod opieką pań: Mirosławy Trębacz (scenografia), Anety Nowackiej (scenariusz,,prezentacja,) i Karoliny Rutkowskiej (program), przy współpracy p.Marii Możdżyńskiej. Za nagłośnienie i oprawę muzyczną jasełek odpowiadał Bartosz Kaszyński z 4b.
Zdjęcia p.M.Możdżyńska, p. M.Trębacz

• 2f1