Ukończenie Technikum 2023

28 kwietnia absolwenci klas maturalnych odebrali świadectwa ukończenia Technikum. W uroczystości wzięli udział : p.Jacek Kowalski - Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki, p. Grażyna Brzozowska - Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej, p. Wioletta Bakun - Przewodnicząca Rady Rodziców Technikum w Zespole Szkół nr 2, ppłk w st. spocz. Janusz Zajączkowski - Członek ZG Związku Oficerów Rezerwy RP , p. Wiesława Karczmarczyk - zastępca nowodworskiego koła Związku Oficerów Rezerwy RP , rodzice uczniów, dyrekcja Zespołu Szkół nr 2, grono pedagogiczne oraz abiturienci.

Zabierając głos, p.dyrektor Ewa Malasiewicz przywołała znany cytat autorstwa Wiktora Hugo: "Życie składa się z powitań i pożegnań". Nie tak dawno witaliśmy pierwszoklasistów, absolwentów gimnazjum, a już nadszedł dzień zakończenia nauki. To ostatni rocznik 4-letniego Technikum. Życząc absolwentom odnalezienia swojego miejsca w  dorosłym życiu, p.dyrektor wyraziła  nadzieję na satysfakcjonujące wszystkich wyniki egzaminu maturalnego.
Burmistrz Jacek Kowalski, p.Grażyna Brzozowska oraz p.Wioletta Bakun również skierowali ciepłe słowa do dyrekcji, nauczycieli, rodziców uczniów, ale przede wszystkim do abiturientów, życząc im powodzenia na maturze. W swoich wystąpieniach goście podkreślali tradycję dobrych wyników egzaminów zewnętrznych w Zespole Szkół nr 2 i wyrazili przekonanie, że w tym roku będzie podobnie.

Po  wystąpieniach nadszedł czas wręczenia nagród.  Nagrody i gratulacje odebrali:
Jakub Lewandowski i Natalia Mieszczańczyk z klasy 4a w zawodzie technik ekonomista  za najwyższe  w szkole  wyniki w nauce;
Karol Bakun z 4b za uzyskanie najwyższego wyniku (100%) z 2 egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie technik informatyk w części praktycznej;
Bartosz Mucha z klasy 4b za kreatywną pracę na rzecz Szkoły i środowiska lokalnego.

Sukcesy młodzieży nie byłyby możliwe bez wsparcia rodziców. Dyrektor E.Malasiewicz podziękowała rodzicom maturzystów za 4-letnią współpracę. Szczególne słowa uznania  skierowała do p.Wioletty Bakun - Przewodniczącej Rady Rodziców w Technikum w Zespole Szkół nr 2. Podziękowania za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły odebrali również p.Ewa Lewandowska, państwo Marek i Monika Strzeszewscy i p.Robert Mucha.

Kolejnym punktem w programie uroczystości było wręczenie świadectw ukończenia Technikum. Dyrektor E.Malasieiwcz oraz wychowawczynie klas 4a - p.Małgorzata Soczeska, 4b - p.Anna Dyra pogratulowały uczniom sukcesów.

Po części oficjalnej uczniowie pod kierunkiem p.Eweliny Wasiak zaprezentowali program artystyczny. W krótkim filmiku tegoroczni abiturienci podsumowali swój czas spędzony w naszej szkole, zwłaszcza to, czego nie zapomną, jakiego nauczyciela zawsze będą pamiętać. Co chwila na widowni rozbrzmiewało dużo śmiechu, a niektóre wspomnienia uczniów nagradzano głośnymi brawami. Mottem tegorocznej uroczystości były słowa ze znanej piosenki Marka Grechuty: "Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy". Z zabawnej scenki kabaretowej maturzyści dowiedzieli się trochę, jak będzie wyglądało ich ewentualne studenckie życie. Z kolei znany wiersz Wisławy Szymborskiej jednoznacznie przypomniał: "Nic dwa razy się nie zdarza..." . Podobnie jak już więcej nie zabrzmi dla tegorocznych absolwentów odgłos tradycyjnego szkolnego dzwonka, rozpoczynającego dzisiejszą uroczystość.

Dziękując starszym kolegom za wspólnie spędzony w szkole czas, uczniowie klas 4c i 4d wręczyli drobne upominki z życzeniami "Powodzenia na maturze". W imieniu absolwentów głos zabrali Jakub Lewandowski (4a) i Natalia Strzeszewska (4b).

Uroczystość przygotowaną przez wychowawców klas 4c i 4d (p.Ewelinę Wasiak i p.Michała Bałdygę) zakończyły pamiątkowe zdjęcia.
Fot. Sz.Petrykowski

• 1h