Reckitt Benckiser w ZS2

19 kwietnia uczniowie klas czwartych uczestniczyli w spotkaniu z pracodawcą - Reckitt Benckiser plc. Jest to międzynarodowe przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją oraz promocją dóbr konsumpcyjnych, m.in. artykułów gospodarstwa domowego, leków, jak również środków higieny osobistej. Jego główna siedziba znajduje się w mieście Slough, niedaleko Londynu. Działalność przedsiębiorstwa sięga jednak o wiele dalej, obejmując 41 zakładów produkcyjnych oraz sprzedaż prowadzoną w blisko 200 krajach. W Nowym Dworze Mazowieckim mieści się jedna z największych fabryk na świecie.

Firmę prezentowali Panowie: Julian Kołodziej, Andrzej Garlej oraz Mateusz Szczeciński. Uczniowie dowiedzieli się o szerokiej ofercie zatrudnienia, nie tylko na stanowiskach produkcyjnych, ale również z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, rozwojem i utrzymaniem technologicznym firmy. Zapoznali się z działaniami Reckitt wspierającymi pracowników i lokalną społeczność. Dowiedzieli się o możliwościach awansu pionowego i poziomego w firmie oraz na szeroko pojętym rynku pracy. Uczniowie byli bardzo zainteresowani możliwościami podjęcia pracy oraz stażów w firmie.
Tekst i zdjęcia p.E.Dalkiewicz-Kojło, doradca zawodowy

• _DSC0002
  • _DSC0003