Zespół Szkół Nr 2

W Nowym Dworze Mazowieckim

Godło Polski
"Sprzątanie Świata" 2022

16 września 2022r. młodzież Zespołu Szkół nr 2 wzięła udział w międzynarodowej kampanii – „Sprzątanie Świata”.
Akcja ta wywodzi się z Australii, gdzie w 1989r. w Sydney Ian Kiernan - biznesman i żeglarz - zapoczątkował ruch na rzecz ochrony środowiska. W Polsce akcję „Sprzątanie świata - Polska” zainicjowała p. Mira Stanisławska- Meysztowicz w 1994 roku, a koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Fundacja „Nasza Ziemia”. Zbiorowe sprzątanie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania odbywa się zawsze w trzeci weekend września. W tym roku 29. akcja "Sprzątania świata" odbywała się pod hasłem: "Wszystkie śmieci są nasze".


Młodzież naszej szkoły kolejny raz uczestniczyła w działaniach zmniejszających ilość śmieci w najbliższej okolicy szkoły. Uczniowie klas: 2a, 2b, 3a, 3b pod opieką p. R. Jastrzębskiej, p. Ł. Potocznego i p. J. Łukasika posprzątali ulice: Miodową, Sienkiewicza, Kilińskiego, Żeromskiego, Długą i Akacjową. Zebrali łącznie 9 worków odpadów; głownie były to butelki, puszki, papier, tekstylia. Ponadto zlikwidowali dwa dzikie wysypiska śmieci, na których były składowane stare opony i felgi samochodowe, lodówka, szkło okienne , z butelek , słoików, elementy motocykla, tudzież elementy wyposażenia kuchni, tworzywa sztuczne, tekstylia, papier.
Oprócz czynnego włączenia się do działań ograniczających ilość odpadów w sąsiedztwie szkoły uczniowie klasy 4c rozpropagowali 29. akcję „Sprzątania świata” poprzez liczne plakaty rozwieszone w holu szkoły i sali 25, a chłopcy z 4d przygotowali na lekcję chemii informacje o selektywnej zbiórce i recyklingu odpadów oraz prezentację multimedialną o sposobach zmniejszania ilości odpadów z tworzyw sztucznych. Na godzinach wychowawczych odbyły się pogadanki związane ze sprzątaniem świata, sposobami zmniejszania ilości śmieci w każdym domu oraz propozycjami działań, które prowadziłyby do wzrostu świadomości ekologicznej społeczności szkolnej i lokalnej.
Udział w przedsięwzięciu "Sprzątanie świata" to interesująca metoda wychowawcza promująca nieśmiecenie i selektywne wrzucanie śmieci do konkretnych pojemników na odpady, znajdujących się na korytarzach i w świetlicy szkolnej.

Koordynatorem akcji w szkole była p. MIrosława Trębacz - nauczyciel biologii i chemii.
Tekst p.M.Trębacz

  • _DSC0006
  • _DSC0008
  • _DSC0009
  • _DSC0014
  • _DSC0015
  • _DSC0129
  • _F1
  • _F2
  • _F3
  • _F4

Współpracują z nami

Dziękujemy za odwiedziny.

ul. Długa 10

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

22 775 25 43

22 775 25 15


Napisz do nas

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input


To pole jest wymagane.

Copyright © 2014 Zespół Szkół nr 2. All Rights Reserved.
Polityka prywatności
tworzenie stron www Artixen.net