Zespół Szkół Nr 2

W Nowym Dworze Mazowieckim

Godło Polski
Zakończenie roku

UDANYCH, BEZPIECZNYCH WAKACJI :)


24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. W swoim wystąpieniu p.dyrektor Ewa Malasiewicz podsumowała pracę szkoły . Ten rok szkolny to czas, kiedy po dwóch latach nauki zdalnej ( z drobnymi przerwami) wróciliśmy do nauki stacjonarnej. Tym bardziej cieszy każdy sukces uczniów i nauczycieli. (Zobacz: Najlepsi uczniowie 2022)

Wiele satysfakcji przyniosły uzyskane kwalifikacje zawodowe. Na szczególną uwagę zasługuje praca wolontariuszy na rzecz środowiska lokalnego w ramach akcji PCK , w tym pomoc w zbiórce i dystrybucji darów dla obywateli Ukrainy. W tym roku szkolnym dwukrotnie ( we wrześniu i kwietniu) uczciliśmy pamięć oficerów katyńskich, sadząc Dęby Pamięci. Uczniowie wzięli w kilku olimpiadach i konkursach przedmiotowych lub tematycznych. Przypomnijmy:
Uczeń klasy I c Jakub Dębski zajął I miejsce w ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Marszałek Józef Piłsudski – bohater naszej niepodległości, w 155. rocznicę urodzin”, organizowanym przez ZOR RP, z którym współpracujemy od 2009 roku.
Julia Mitak z klasy Ia zajęła trzecie miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Dzieła Aleksandra Fredry w malarstwie i rysunku" organizowanym przez NOK w Nowym Dworzee Maz.
Trzy uczennice reprezentowały Szkołę w diecezjalnym 26. Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym. Kilkoro uczniów wzięło udział w etapie rejonowym XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Podobnie w etapie rejonowym IX Olimpiady Wiedzy o Turystyce.
W zakresie programów stypendialnych kontynuowaliśmy dotychczasowe działania:
Dwoje uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w danym typie szkoły, otrzymało stypendia Prezesa Rady ministrów. Kilku uczniów  otrzymało Stypendium w ramach projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. Podobnie jak w ubiegłych latach  przyznano stypendia w ramach gminnego programu stypendialnego.
Trzeba też podkreślić pracę organu szkoły  reprezentującego wszystkich uczniów.. To właśnie Samorząd Uczniowski inicjował i organizował wiele akcji i przedsięwzięć, brał udział w lokalnych wydarzeniach.
Po wystąpieniu p.dyrektor wręczyła nagrody i dyplomy wyróżnionym uczniom. Na koniec życzyła :
"Drodzy uczniowie, drodzy rodzice, drodzy nauczyciele! Życzę wszystkim bezpiecznego spokojnego i udanego wakacyjnego wypoczynku. Dbajcie o siebie, korzystajcie z pięknych chwil i nabierajcie sił do dalszej nauki."
Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski.

 

Zobacz również:

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2021/2022

 

 https://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/16624,List-Mazowieckiego-Kuratora-Oswiaty-z-okazji-zakonczenia-zajec-dydaktycznych-w-r.html

 

Zdjęcia SU

 • _DSC0005
 • _DSC0007
 • _DSC0009
 • _DSC0011
 • _DSC0013
 • _DSC0015
 • _DSC0016
 • _DSC0018
 • _DSC0019
 • _DSC0021
 • _DSC0022
 • _DSC0024
 • _DSC0025
 • _DSC0026
 • _DSC0027
 • _DSC0028
 • _DSC0033
 • _DSC0034
 • _DSC0035

Współpracują z nami

Dziękujemy za odwiedziny.

ul. Długa 10

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

22 775 25 43

22 775 25 15


Napisz do nas

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input


To pole jest wymagane.

Copyright © 2014 Zespół Szkół nr 2. All Rights Reserved.
Polityka prywatności
tworzenie stron www Artixen.net