Zakończenie roku

UDANYCH, BEZPIECZNYCH WAKACJI :)

24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. W swoim wystąpieniu p.dyrektor Ewa Malasiewicz podsumowała pracę szkoły . Ten rok szkolny to czas, kiedy po dwóch latach nauki zdalnej ( z drobnymi przerwami) wróciliśmy do nauki stacjonarnej. Tym bardziej cieszy każdy sukces uczniów i nauczycieli. (Zobacz: Najlepsi uczniowie 2022)

Wiele satysfakcji przyniosły uzyskane kwalifikacje zawodowe. Na szczególną uwagę zasługuje praca wolontariuszy na rzecz środowiska lokalnego w ramach akcji PCK , w tym pomoc w zbiórce i dystrybucji darów dla obywateli Ukrainy. W tym roku szkolnym dwukrotnie ( we wrześniu i kwietniu) uczciliśmy pamięć oficerów katyńskich, sadząc Dęby Pamięci. Uczniowie wzięli w kilku olimpiadach i konkursach przedmiotowych lub tematycznych. Przypomnijmy:
Uczeń klasy I c Jakub Dębski zajął I miejsce w ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Marszałek Józef Piłsudski – bohater naszej niepodległości, w 155. rocznicę urodzin”, organizowanym przez ZOR RP, z którym współpracujemy od 2009 roku.
Julia Mitak z klasy Ia zajęła trzecie miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Dzieła Aleksandra Fredry w malarstwie i rysunku" organizowanym przez NOK w Nowym Dworzee Maz.
Trzy uczennice reprezentowały Szkołę w diecezjalnym 26. Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym. Kilkoro uczniów wzięło udział w etapie rejonowym XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Podobnie w etapie rejonowym IX Olimpiady Wiedzy o Turystyce.
W zakresie programów stypendialnych kontynuowaliśmy dotychczasowe działania:
Dwoje uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w danym typie szkoły, otrzymało stypendia Prezesa Rady ministrów. Kilku uczniów  otrzymało Stypendium w ramach projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. Podobnie jak w ubiegłych latach  przyznano stypendia w ramach gminnego programu stypendialnego.
Trzeba też podkreślić pracę organu szkoły  reprezentującego wszystkich uczniów.. To właśnie Samorząd Uczniowski inicjował i organizował wiele akcji i przedsięwzięć, brał udział w lokalnych wydarzeniach.
Po wystąpieniu p.dyrektor wręczyła nagrody i dyplomy wyróżnionym uczniom. Na koniec życzyła :
"Drodzy uczniowie, drodzy rodzice, drodzy nauczyciele! Życzę wszystkim bezpiecznego spokojnego i udanego wakacyjnego wypoczynku. Dbajcie o siebie, korzystajcie z pięknych chwil i nabierajcie sił do dalszej nauki."
Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski.