Wystąpienie dyrektor E.Malasiewicz

Co roku pod koniec kwietnia uczniowie klas maturalnych szkół średnich uczestniczą w uroczystości wręczenia świadectw ukończenia szkoły. Dla absolwentów jest to czas szczególny. Podniosła atmosfera, wspomnienia, podsumowania, nagrody, podziękowania i ... nuta żalu, że coś pięknego już się kończy.

Już drugi rok z rzędu w związku z sytuacją pandemii uroczystość zakończenia nauki w klasach IV Technikum odbyła się, niestety, inaczej. Dyrektor Ewa Malasiewicz w swoim wystąpieniu wyraziła m.in. nadzieję, że mimo okoliczności uczniowie wiele nauczyli się w szkole, zdobywając wiedzę w atrakcyjnych zawodach,biorąc udział w wielu aktywnościach - konkursach, akcjach nie tylko na rzecz szkoły, ale i środowiska lokalnego. W rezultacie po czterech latach nauki zdobyli umiejętność dojrzałej refleksji nad życiem i drugim człowiekiem.
Uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły rozpoczyna zarazem nowy etap w życiu każdego absolwenta klas 4a, 4b i 4c,, kiedy to, nawiązując do słów poety, bardziej świadomie i odważnie warto szukać prawdy jasnego płomienia i nowych nieodkrytych dróg.

Sukcesów na egzaminie maturalnym! Trzymamy kciuki!

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do maturzystów