Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych 2020

1 marca po raz 10. w Polsce obchodzono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji 2 marca w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyło się okolicznościowe spotkanie dla młodzieży szkół nowodworskich. Witając zebranych, płk rez. Alfred Kabata, prezes Zarządu Głównego ZOR RP, przybliżył problematykę losów antykomunistycznego zbrojnego podziemia po II wojnie .

Następnie uczniowie wysłuchali prelekcji dr. Dariusza Gałaszewskiego – dyrektora Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie, dotyczącej "Żołnierzy Wyklętych". Na koniec obejrzeli film dokumentalny „Zapora”, poświęcony mjr. Hieronimowi Dekutowskiemu.

Spotkanie zorganizował Związek Oficerów Rezerwy RP. Naszą szkołę reprezentowała klasa 1d pod opieką p.Marii Możdżyńskiej.

Zdjęcia: ZOR RP, Kacper, Internet