"Złota Dziesiątka"!

W czwartek 9 stycznia 2020r. w Komitetach Okręgowych w całej Polsce odbył się etap wojewódzki XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. W gościnnych murach Akademii Leona Koźmińskiego zgromadziło się 77 najlepszych olimpijczyków województwa mazowieckiego, w tym 10 uczniów naszej szkoły pod opieką pani Małgorzaty Soczeskiej.

Do tej doborowej grupy należeli uczniowie technikum w zawodzie technik ekonomista: Natalia Paciorkowska i Jakub Jaworski z klasy II oraz uczennice klasy III: Patrycja Aleksandrowska, Natalia Basiewicz, Julia Pietrzak, Natalia Piórkowska, Natalia Rudnicka, Patrycja Szadkowska, Natalia Wiśniewska i Ewa Wiśniewska.

Zawody okręgowe miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów:
- zadania z analizy finansowej,
- testu wiedzy z podstaw ekonomii,
- jednego pytania o charakterze ogólnym nawiązującego do hasła przewodniego Olimpiady:
„Czy grozi nam nowy luddyzm? Przedstaw wpływ czwartej rewolucji przemysłowej na rynek pracy.”
Uczestnicy zawodów II stopnia oraz ich nauczyciele zostali nagrodzeni egzemplarzem książki A. Sopoćki „Zaskakujący kapitalizm. Miraże ekonomii XXI wieku”(PWE, 2019).
Życzymy wszystkim dalszych sukcesów!

Tekst M.Soczeska

• 1mm