Świąteczna Paczka 2019

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 po raz kolejny przekazali Szlachetną Paczkę potrzebującej rodzinie z terenu naszego miasta. Zebraliśmy produkty za sumę 3275 zł.  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM.

Paczki trafiły do Pani Bożeny i jej 26 letniej córki Moniki, która cierpi na zespół Downa i dziecięce porażenie mózgowe, przez co potrzebuje 24 godzinnej opieki. Pani Bożena z kolei choruje na serce i płuca i nie może podjąć pracy. Kobiety utrzymują się tylko z pieniędzy socjalnych oraz alimentów, co łącznie daje im przychód 2893 zł. Wydatki na leki, rehabilitację oraz rachunki są bardzo duże i miesięcznie na osobę zostaje 279 zł. renty .
Wolontariusze z naszej szkoły - uczennice klasy IIIB wraz z p. Renatą Jastrzębską odwiedziły rodzinę, poznały uroczą, wesołą Monikę, która mimo choroby jest bardzo kontaktowa, otwarta i serdeczna. To spotkanie z osobą niepełnosprawną, a jednak pełną życia będzie dla nas kolejnym cennym i wzruszającym doświadczeniem i utwierdzeniem w przekonaniu, że WARTO POMAGAĆ!
tekst i zdjęcia R.Jastrzębska