Pamięć o lokalnych bohaterach...

W ostatnich dniach października i pierwszych dniach listopada młodzież z naszej szkoły odwiedzała nowodworski cmentarz. Uczniowie klas I c, I b i III b poznali miejsca spoczynku powstańca styczniowego, powstańców warszawskich, obrońców ojczyzny z okresu wojny polsko - bolszewickiej i II wojny światowej. Zatrzymali się na chwilę przy miejscu ostatniego spoczynku generała Morawicza - oficera z okresu II RP i ministra rządu polskiego na uchodźstwie.

Podczas tradycyjnego spaceru klas I po Nowym Dworze uczniowie odwiedzili miejsce masowego mordu i przypomnieli sobie niezwykłą historię oddziału Góry - Doliny, który w sierpniu 1944 r. w pełnym polskim umundurowaniu przemaszerował przez nasze miasto.
tekst i zdjęcia M.Możdżyńska

• _DSC0001