"Bądź certyfikowanym księgowym"

16 października 2019 roku odbyło się spotkanie uczniów klas 2a, 3a i 4a w zawodzie technik ekonomista z przedstawicielem Centrum Informacji Księgowej sp. z o.o.
Uczniowie zostali zapoznani z działalnością C.I.K., która polega na przeprowadzaniu egzaminów oraz wydawaniu certyfikatów potwierdzających posiadanie umiejętności prowadzenia księgowości.

Po deregulacji zawodu księgowego w 2014 roku do wykonywania tego zawodu uprawniony jest praktycznie każdy. Jednakże utrzymanie się na rynku bez żadnego certyfikatu może być trudne, gdyż klienci nie mają pisemnego potwierdzenia, że dany księgowy ma merytoryczną wiedzę dotyczącą wykonywanego zawodu. C.I.K. zajmuje się prowadzeniem rejestru księgowych, gdzie każdy zainteresowany może zweryfikować uprawnienia wybranego księgowego.
Pełnoletni uczniowie klas III i IV zostali zaproszeni do wzięcia udziału w egzaminie organizowanym przez C.I.K. Oprócz egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie może to być kolejna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności przydatnych w przyszłym życiu zawodowym.
Tekst: Jakub Jaworski , zdjęcia: Natalia Kiewicz

• plakat-1