Pamiątkowe zdjęcie

26 kwietnia 2019 absolwenci Technikum odebrali świadectwa ukończenia szkoły.
Dyrektor Ewa Malasiewicz w swoim wystąpieniu podkreśliła, że przez cztery lata nauki uczniowie z powodzeniem współtworzyli szkołę. Posadzili 4 z 11 katyńskich Dębów Pamięci. Brali udział w wielu konkursach przedmiotowych, olimpiadach, zawodach , projektach. Organizowali liczne imprezy szkolne. Poprzez zaangażowanie w te przedsięwzięcia budowali pozytywny wizerunek szkoły w środowisku lokalnym.

Każda z klas odcisnęła swe piętno w historii Zespołu Szkół nr 2. Uczniowie 4a Technikum w zawodach technik ekonomista i technik handlowiec wyróżnili się wspaniałą i jakże potrzebną pracą jako wolontariusze. Zawsze mogli liczyć na wsparcie wychowawczyni p. Małgorzaty Soczeskiej.
Klasa 4b Technikum w zawodzie technik obsługi turystycznej to grupa aktywna, uzyskująca wysokie wyniki z egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Otwarta na idee humanizmu, przekazywane przez wychowawczynię p.Annę Dyrę.
Klasa 4c Technikum w zawodach technik informatyk i technik mechatronik to szczególna grupa uczniów - większość chłopców i dwie uczennice, pierwsze absolwentki - informatyczki. Dzięki zaangażowaniu wychowawczyni, p.Mirosławy Trębacz, wszyscy stworzyli wspaniały zintegrowany zespół.
Zwieńczeniem 4 lat nauki w Technikum są nagrody, podziękowania i gratulacje. Za bardzo dobre wyniki w nauce, udział w konkursach i pracę na rzecz szkoły nagrody otrzymali: Emilia Tyska (4a), Robert Stępnik (4a), Joanna Kościńska (4b), Witold Skibniewski (4c). Za pracę na rzecz szkoły podziękowania odebrali Adrian Sobótka (4b) i Natalia Jończyk (4b) oraz Weronika Sękowska (4a). Praca wolontariuszy szczególnie napawa dumą. Za pracę w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym "Dom Rodzinny" wyróżnione zostały: Karolina Pierścieniak (4a) i Magdalena Waluk (4a). Dyplomy za pracę przy dystrybucji żywności na rzecz potrzebujących w ramach akcji PCK odebrali Daniel Legler (4a), Michał Dębski (4b). Dokonania sportowe Pawła Mokosa (4c) uhonorowane zostały okazałym pucharem. Wzorową frekwencję Bartosza Konopki (4c) również nagrodzono.
W swoim wystąpieniu absolwenci klas IV Emilia i Adrian podziękowali dyrekcji szkoły, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za wsparcie, zrozumienie i okazaną podczas nauki pomoc.
W imieniu uczniów klas młodszych słowa do maturzystów skierowały Justyna, Olga i Aleksandra, życząc koleżankom i kolegom powodzenia na egzaminie maturalnym oraz ciekawych wyzwań w dorosłym życiu.
Wszyscy absolwenci otrzymali od kolegów z klas trzecich pamiątkowe birety z logo szkoły, które z pewnością będą przypominały o czterech niezapomnianych szkolnych latach .
Uroczystość zakończyły pamiątkowe zdjęcia. Za kilka dni, 6 maja, rozpoczyna się matura. Powodzenia!
Zdjęcia : p.M.Bałdyga