XX Giłda Szkół

15 marca 2019 na XX Powiatowej Giełdzie Szkół w nowodworskim LO przedstawiliśmy uczniom klas VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjów ofertę edukacyjną naszej szkoły . Oferta edukacyjna ZS2 zgodna jest z wymaganiami rynku pracy i planami rozwoju regionu. Uczniowie mogą podjąć naukę w LO lub Technikum, wybierając kształcenie w jednym z atrakcyjnych zawodów: technik organizacji turystyki , technik ekonomista, technik informatyk, technik mechatronik.

ZS2 to szkoła, w której uczniowie przygotowują się do matury i do egzaminu z kwalifikacji z zawodowych. Mogą podjąć studia i zdobyć kwalifikacje zawodowe (również na dodatkowych kursach, kończących się uzyskaniem certyfikatu).

Co wyróżnia naszą szkołę na lokalnym rynku usług edukacyjnych?

 Nasza szkoła ma opinię placówki bezpiecznej, przyjaznej uczniom, osobom niepełno- sprawnym; obiekt jest monitorowany.
 Co roku ponad 95% uczniów naszej szkoły uzyskuje świadectwa maturalne.
 Osiągamy dobre wyniki z egzaminów zawodowych.
 Wysoki wskaźnik EWD w Technikum.
 Najlepsi z nas otrzymują stypendia: Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Mazowieckiego - dla uczniów szkół zawodowych, nagrody Burmistrza Nowego Dworu, stypendia w ramach gminnego programu stypendialnego.
 Uczymy się przedmiotów przygotowujących do egzaminu maturalnego i egzaminów z kwalifikacji zawodowych
 Posiadamy bardzo dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe.
 Bierzemy udział w projektach unijnych.
 Realizujemy programy edukacyjne: Światowy Dzień Przedsiębiorczości, Katyń... ocalić od zapomnienia, Konkurs na esej o tolerancji i dialogu.
 Realizujemy swoje pasje aktorskie, wokalne, plastyczne.
 Zdobywamy dodatkowe kwalifikacje na atrakcyjnych warsztatach i kursach, kończących się uzyskaniem certyfikatu.
 Pracujemy jako wolontariusze.
 Podejmujemy wiele działań na rzecz społeczności lokalnej: miasta Nowy Dwór Mazowiecki oraz mieszkańców dzielnicy Nowodworzanka.
 Szkoła ma atrakcyjną lokalizację (dobry dojazd autobusem lub pociągiem, parking).

W opinii wielu uczniów i absolwentów, a także rodziców ZS2 to szkoła z „klimatem”, kameralna, bezpieczna, otwarta na potrzeby każdego ucznia, dająca dobry kapitał na przyszłość. To po prostu szkoła pozytywnego wyboru :)

• 20190315_084320