Zespół Szkół Nr 2

W Nowym Dworze Mazowieckim

Godło Polski
Nagroda dla Julity Kryśkiewicz

26 maja 2017 r. w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie odbyła się gala finałowa ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkolnej Marszałek Józef Piłsudski – twórca odzyskanej niepodległości, w 150. rocznicę urodzin , zorganizowanego przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród laureatów znalazły się uczennice klas III naszego Technikum : Julita Kryśkiewicz -3a, Marta Kędzierska - 3a, Anna Żebrowska - 3a, Dominika Ziarkowska - 3a, Klaudia Bagnicka - 3b . Opiekę merytoryczną nad pracami sprawowała p. Aneta Jęczarek.

Gościem honorowym uroczystości była minister Anna Maria Anders - sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która jest matką chrzestną sztandaru Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

Uczniowie naszej szkoły od kilku lat uczestniczą w miejskich uroczystościach upamiętniających postać Marszałka Józefa Piłsudskiego, organizowanych przez ZOR RP. Udział w konkursie stał się dobrą okazją do poszerzenia wiedzy o życiu i działalności tego wybitnego architekta polskiej niepodległości.

Konkursy pod patronatem ZOR RP cieszą się wśród młodzieży dużym zainteresowaniem. Zgłębianie historycznych tematów sprawia więcej satysfakcji, gdy praca zostaje zwieńczona spektakularnym sukcesem, tak jak stało się to w 2014 roku z nagrodzonym teledyskiem uczniów "Patriota" :  https://www.youtube.com/watch?v=Pqn_ZBqut50&feature=youtu.be

Relacja ZOR z konkursu :http://www.zorrp.org/konkursy/796-konkurs-zor-rp-o-marszalku-jozefie-pilsudskim-gala-wreczenia-nagrod-w-centralnej-bibliotece-wojskowej

Zdjęcia :  A.Jęczarek, ZOR RP

 

 

 • 1
 • 1a
 • 1b
 • 1c
 • 1d
 • 1e
 • 1f
 • 1g
 • 2
 • 2a
 • 2b
 • 2c
 • 2d
 • 2e
 • 2f
 • 2g

Współpracują z nami

Dziękujemy za odwiedziny.

ul. Długa 10

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

22 775 25 43

22 775 25 15


Napisz do nas

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input


To pole jest wymagane.

Copyright © 2014 Zespół Szkół nr 2. All Rights Reserved.
Polityka prywatności
tworzenie stron www Artixen.net