Rozpoczęcie roku szkolnego

Tradycyjnie 1 września zabrzmiał w naszej szkole pierwszy po wakacjach dzwonek, znak rozpoczęcia roku szkolnego. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - Ania Żebrowska i Michał Dębski - powitali dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców i uczniów, szczególnie pierwszoklasistów, którzy otrzymali okolicznościowe ulotki:
Drogi Pierwszoklasisto, cieszymy się, że dołączasz do społeczności naszej Szkoły - rozpoczynasz ciekawą 4- letnią przygodę. Tu przygotujesz się do egzaminu maturalnego i tu zdobędziesz kwalifikacje w zawodzie. Uczestnicząc w bardzo bogatym życiu naszej społeczności, przeżyjesz wiele niezapomnianych chwil. Teraz to już jest Twoja Szkoła.

Pani dyrektor Ewa Malasiewicz w krótkim wystąpieniu podkreśliła, że 1 września to nie tylko radosna inauguracja roku szkolnego, ale także dzień pamięci o historii, szczególnie ważny dla Polaków. Pani Dyrektor wyraziła nadzieję, że po wakacyjnym wypoczynku uczniowie dobrze wykorzystają czas w coraz lepiej wyposażonych pracowniach, a zdobyte wiedza i umiejętności pozwolą z sukcesem zdać egzaminy. W tym dążeniu do wyznaczonych celów zawsze będą mogli liczyć na życzliwe i kompetentne wsparcie nauczycieli i rodziców.

Po oficjalnej części rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 uczniowie i wychowawcy spotkali się w klasach.