Gratulacje dla Katarzyny Kwiatkowskiej

„ Bo coś w szaleństwach jest młodości,/ wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,/ Co jest mądrzejsze od mądrości/ I rozumniejsze od rozumu” (Leopold Staff )

29 kwietnia uczniowie klas maturalnych odebrali świadectwa ukończenia szkoły. W uroczystości zakończenia nauki w klasach IV Technikum wzięli udział : p.Elżbieta Tokarska - przedstawicielka Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego, kpt. Janusz Zajączkowski - reprezentujący ZOR RP, p.Dorota Borzęcka - przewodnicząca Rady Rodziców ZS2, dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice, uczniowie.

Dyrektor Ewa Malasiewicz, kierując słowa do maturzystów, przypomniała m.in., że każda z klas zostawia w naszej szkole trwały ślad. Uczniowie IVa m.in.pod kierunkiem wychowawczyni p.Anety Jęczarek przez cztery lata odbierali wyjątkowo cenne lekcje historii, organizując uroczystości patriotyczne zarówno w szkole, jak i dla środowiska lokalnego. "Turyści" z IVb Technikum, zdając w 100% egzamin zawodowy, m.in. pod kierunkiem wychowawczyni p.Nataszy Bętkowskiej-Lechoszest, "wysoko postawili poprzeczkę" dla uczniów klas młodszych. Dyrektor Malasiewicz  zakończyła wystąpienie fragmentem jednej z "Pieśni" J. Kochanowskiego - "Nie porzucaj nadzieje, jakoć się kolwiek dzieje..." .
Zwieńczeniem 4 lat nauki w Technikum są nagrody, podziękowania, gratulacje. Nagrodę burmistrza dla absolwenta, który osiągnął najwyższy wynik w szkole ( średnia ocen co najmniej 4,75) otrzymała Katarzyna Kwiatkowska, ucz. klasy IVa - wyróżniona również Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Album książkowy oraz gratulacje od władz miasta wręczyła p. Elżbieta Tokarska. Za dobre wyniki w nauce, pracę na rzecz szkoły, osiągnięcia na zawodach sportowych nagrody otrzymali: Weronika Mróz (4a T), Bartosz Umiastowski (4a T - także za wzorową frekwencję), Agnieszka Tarwacka (4a T), Karolina Śmigielska (4b T), Martyna Lachowska (4a T), Klaudia Białek (4a T), Izabela Ślimak ( 4a T), Dagmara Ochtyra (4a T), Aleksandra Kacprowicz (4bT), Klaudia Olszewska (4b).
Jak podkreśliła dyrektor E. Malasiewicz, sukcesy uczniów nie byłyby możliwe bez bardzo dobrej współpracy z rodzicami. Podziękowania za pracę na rzecz szkoły odebrały panie: Kinga Łabęda, Maria Białek, Katarzyna Hawryluk, Katarzyna Konopka, Agnieszka Stachurska.
W imieniu uczniów klas młodszych słowa do maturzystów skierowali Ola Tobijasz (3aT) i Wojtek Mańka (3bT), życząc koleżankom i kolegom powodzenia na egzaminie maturalnym oraz ciekawych wyzwań w dorosłym życiu. Wszyscy absolwenci zaś otrzymali pamiątkowe długopisy z dedykacją, które z pewnością będą przypominały o latach spędzonych w naszej szkole.
Nadszedł także czas na pożegnalne przemówienia absolwentów. Po refleksjach związanych z upływającym czasem, nauką w szkole i młodzieńczymi przeżyciami abiturienci podziękowali dyrekcji szkoły, wychowawczyniom, pozostałym nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za wsparcie, zrozumienie i okazaną pomoc podczas nauki.
Spotkanie uświetnił występ Krystiana Gogolewskiego (2c), który wykonał klasyczne utwory Izaaka Berkowicza i Astora Piazzoli.
Uroczystość zakończenia nauki w klasach IV Technikum, przygotowaną przez p. Barbarę Szymańską i p. Urszulę Mamcarz, zakończyło pamiątkowe zdjęcie.

Zdjęcia : Konrad Zalewski

• 1aa