Zespół Szkół Nr 2

W Nowym Dworze Mazowieckim

Godło Polski
"Motywację da się wyćwiczyć"

Klasa IV technikum wielkimi krokami zbliża się do matury i wejścia w dorosłe życie. Nie każdy uczeń ma plan na przyszłość, ale Ci którzy go mają, zastanawiają się, czy ten plan jest sensowny, czy ma szansę powodzenia i wreszcie czy uda się go zrealizować.

Skąd czerpać siłę do nauki, aby dobrze zdać maturę i dostać się na wymarzone studia. Niewątpliwie impulsem, który pobudza do działania, nawet wtedy, gdy mnożą się przeszkody, jest motywacja. Jak ją w sobie odnaleźć, uczniowie dowiedzieli się dzięki treningowi, jaki przeprowadził 10 lutego pan Zenon Ziemak. Ten znany nowodworski przedsiębiorca, człowiek sukcesu, ukończył liczne kursy w Wielkiej Brytanii, szkolił się u największych światowej sławy autorytetów w zakresie teorii motywacji i rozwoju osobistego. Spotkał się z uczniami naszej szkoły, by podzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem, a także nauczyć ich tej, może nie aż tak bardzo trudnej, sztuki. Większość młodzieży zetknęła się z tą tematyką po raz pierwszy w życiu. Wiedza i doświadczenie, którymi podzielił się z czwartoklasistami pan Ziemak, zrobiła na nich wielkie wrażenie. Siła do wytyczenia sobie celów i realizowanie ich tkwi w każdym człowieku dzięki potędze umysłu. Myśl, cel i konsekwentne ich stosowanie są siłą napędową, drogą, która musi się zakończyć sukcesem. Pan Ziemak w bardzo obrazowy sposób omówił techniki mające na celu zmotywowanie do działania. Jedną z nich można by krótko scharakteryzować :„Zacznij od małych celów, np. przez 1 miesiąc codziennie przez 15 min. czytaj książkę, a przekonasz się, że po tym czasie nie możesz bez czytania żyć. W ten sposób metoda małych kroków sprawi, że osiągniesz pierwsze sukcesy. Przekonasz się, że to działa, a to oznacza, że Twoje wielkie osiągnięcia będą na wyciągnięcie ręki.”

A zatem motywację da się wyćwiczyć. Ci, którzy narzekają, że nic im się nie udaje, że mają pecha, że „pod górkę"… albo nie wyciągnęli wniosków z tego treningu, albo nie mieli szczęścia, żeby w nim uczestniczyć.

Tekst p.Bogumiła Myśliwiec

kierownik praktyk

  • P1170198
  • P1170202
  • P1170203
  • P1170204
  • P1170208
  • P1170210
  • P1170215
  • P1170217

Współpracują z nami

Dziękujemy za odwiedziny.

ul. Długa 10

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

22 775 25 43

22 775 25 15


Napisz do nas

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input


To pole jest wymagane.

Copyright © 2014 Zespół Szkół nr 2. All Rights Reserved.
Polityka prywatności
tworzenie stron www Artixen.net