Konkurs wiedzy i umiejętności technicznych

W dniu 19 kwietnia trzyosobowy zespół mechatroników z klasy II b wraz z grupą kibiców wziął udział w konkursie organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Ciechanowie. Konkurs wiedzy i umiejętności technicznych był po raz drugi zorganizowany przez Wydział Inżynierii i Ekonomii PWSZ.

Obejmował on dwa etapy:

I - wiedza teoretyczna - 20 pytań,
II - umiejętności praktyczne - 6 zadań.

W wyniku ostrej rywalizacji, w której wzięło udział 10 zespołów z województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego, zespół z Nowego Dworu zajął 4 miejsce zdobywając 95 punktów (zespół na 3 miejscu uzyskał 97 punktów).

W trakcie II etapu uczniowie musieli m.in. przejechać na czas tor elektrycznym gokartem, a także wykonać spaw profesjonalnym sprzętem na stanowisku firmy Linde.
Poza konkursem uczniowie zapoznali się z bazą dydaktyczną Wydziału Inżynierii PWSZ oraz wysłuchali interesującego wykładu o stanie sieci energetycznych i ich wpływie na m.in. awarię urządzeń domowych i przemysłowych.

Tekst i zdjęcia p.Z.Smoliński

ZS2 i projekty UE