Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych

W dniu 16 listopada uczniowie II klasy o specjalności Technik Mechatronik wzięli udział w II Edycji Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych w PTAK WARSAW EXPO.

Podczas targów uczniowie zobaczyli wyposażenie dla wszystkich gałęzi przemysłu : maszyny i narzędzia do obróbki metalu, drewna, przetwórstwa tworzyw sztucznych, automatyzację i robotyzację procesów przemysłowych oraz oprogramowanie, metrologię przemysłu, cięcie i szlifowanie, badanie i rozwój, BHP i wiele innych.
W trakcie targów odbyło się również wiele pokazów i konferencji, z czego wiele było poświęconych" Przemysłowej 4.0", czyli Czwartej Rewolucji Przemysłowej, którą obecnie obserwujemy.
Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyło się stoisko Wojskowej Akademii Technicznej z bardzą bogatą ofertą edukacyjną, zarówno na kierunkach mundurowych, jak i cywilnych.

Tekst i zdjęcia p. Z.Smoliński