"Witaj, Szkoło!"

Tradycyjnie 1 września zabrzmiał w naszej szkole pierwszy po wakacjach dzwonek, znak rozpoczęcia roku szkolnego. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - Wojtek Mańka i Magda Bartecka - powitali dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególnie serdecznie zwrócili się do koleżanek i kolegów z klas pierwszych.

Pani dyrektor Ewa Malasiewicz w krótkim wystąpieniu podkreśliła, że 1 września to nie tylko radosna inauguracja roku szkolnego, ale także dzień pamięci o historii, szczególnie ważny dla Polaków. Przypomniała również koncepcję pracy Zespołu Szkół nr 2 - wpisującej się w ogłoszony przez MEN "Rok Otwartej Szkoły". Pani Dyrektor wyraziła nadzieję, że uczniowie - wypoczęci, pełni zapału i ambitnych planów - twórczo wykorzystają czas w coraz lepiej wyposażonych pracowniach, a zdobyte wiedza i umiejętności pozwolą z sukcesem zdać egzaminy maturalne i zawodowe. W tym dążeniu do wyznaczonych celów zawsze będą mogli liczyć na życzliwe i kompetentne wsparcie nauczycieli i rodziców.
Po oficjalnej części rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie i wychowawcy spotkali się w klasach.